Tirkšlių pagrindinei mokyklai suteiktas Juozo Vitkaus-Kazimieraičio vardas

Autorius: Data: 2013-10-16 , 15:19 Spausdinti

Albertas RUGINIS, Politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas

Šiuos mokslo metus Mažeikių rajono Tirkšlių pagrindinė mokykla pradėjo ne vien naujųjų mokslo metų iškilmėmis – mokyklai suteiktas kadaise ją lankiusio Pietų Lietuvos partizanų vado pulkininko leitenanto Juozo Vitkaus-Kazimieraičio vardas.

Legendinio partizanų vado gimtinė Mažeikių rajono Ketūnų kaime. Tirkšliuose gyveno trys Juozo Vitkaus broliai ir sesuo. Tirkšlių kapinėse palaidoti jo tėvai. Buvusios sodybos vietoje šį rudenų atidengtas paminklinis akmuo.

2013 m. rugsėjo 2 d. po šv. Mišių Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčioje, aukotų klebono Arūno Bladžiaus, šventės dalyviai patraukė prie mokyklos lentos su naujuoju mokyklos pavadinimu. Ją, beje, padovanojo patys J. Vitkaus giminės.

Svečius moksleiviai pasitiko menine programa, paruošta direktoriaus pavaduotojos Daivos Abrutienės. Juozo Vitkaus sūnūs Rimgaudas, Liudas ir duktė Jūratė mokiniams papasakojo prisiminimus apie tėvą, taip pat pačių gyvenimą tremtyje.

Rimgaudas moksleiviams padovanojo savo prisiminimų knygą „Jaunystės dienos Sibire“.

Juozo Vitkaus vaikaičiai – kun. Gintaras Vitkus SJ ir respublikinės Kauno ligoninės direktorius dr. Linas Vitkus padėkojo vardo suteikimo mokyklai idėjos iniciatoriams, o jaunimui palinkėjo gerbti Juozo Vitkaus atminimą bei vadovautis jo idealais.

Politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Albertas Ruginis mokyklai įteikė atlasą „Pietų Lietuvos partizanų sritis“ su nuotraukomis paminklų, pastatytų tose vietose, kurioje kovojo ir žuvo J. Vitkaus-Kazimieraičio vadovaujami partizanai, ir vylėsi, kad partizano vardas, suteiktas mokyklai, ir jo žygdarbiai padės patriotiškai auklėti dabartinį bei ateinančių kartų mokyklinį jaunimą.

Mokykloje įsteigtas J. Vitkaus-Kazimieraičio jaunųjų šaulių būrys, jo vadas mokytojas Stasys Pauliukas. Užmegzti ryšiai su J. Vitkaus inžinerijos batalionu, dislokuotu Kaune.

Daivos Abrutienės nuotr.

Nuotraukose:

1. Lenta pažiminti, kad Tirkšlių pagrindinei mokyklai suteiktas Juozo Vitkaus-Kazimieraičio vardas

2. Juozo Vitkaus giminaičiai ir mokyklos bendruomenės atstovai

Voruta. – 2013, lapkr. 9, nr. 23 (787), p. 15.

Uncategorized , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra