Tikinčiųjų bendruomenės padeda mažinti socialinę atskirtį

Autorius: Data: 2011-12-12 , 16:21 Spausdinti

Pirmadienis, 2011 m. gruodžio 12 d. (Vilnius).

Advento laikotarpiu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvos Vyskupų Konferencijos narius: kardinolą Audrį Juozą Bačkį, arkivyskupą Sigitą Tamkevičių, vyskupus Eugenijų Bartulį, Joną Borutą, Gintarą Grušą, Joną Kaunecką, Juozą Matulaitį, Rimantą Norvilą, Joną Ivanauską ir Arūną Poniškaitį.

Susitikime kalbėta apie religinių bendruomenių vaidmenį šalies gyvenime, valstybės ir bažnyčios bendradarbiavimą skatinant bendruomeniškumą, mažinant socialinę atskirtį, teikiant sveikatinimo ir socialines paslaugas, kovojant su smurtu ir patyčiomis, stiprinant visuomenės dvasinę būseną.

„Adventas ir šv. Kalėdos – vilčių ir laukimo metas, kai sustiprėja žmonių noras ištiesti pagalbos ranką artimui bei tikėjimas ateitimi. Lietuvos tikinčiųjų bendruomenės vaidmuo, skleidžiant solidarumo idėjas ir užtikrinant paramą tiems, kuriems sunkiausia, yra labai svarbus. Savanorystė ir labdaringa veikla rodo, kad šalies žmonių gerovė ir orumas yra ne tik valstybės, bet ir kiekvieno iš mūsų įpareigojimas“, – teigė Prezidentė.

Bendruomeniškumo ir savanorystės skatinimas yra vienas iš Prezidentės D. Grybauskaitės veiklos prioritetų. Šalies vadovės teigimu, stiprinant bendruomenes ir skatinant padėti vieni kitiems, labai svarbus ir katalikų bažnyčios vaidmuo bei indėlis.

Prezidentė paragino dvasininkus ir toliau aktyviai veikti sveikatinimo bei socialinių paslaugų srityse, kad pažeidžiamiausi visuomenės sluoksniai – vieniši seneliai, našlaičiai, neįgalieji, iš įkalinimo įstaigų grįžtantys ir sunkumus išgyvenantys žmonės – sulauktų pagalbos ir mažėtų jų socialinė atskirtis.

2013 metais Lietuva minės Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejų. Lietuvos Vyskupų Konferencijos nariai šalies vadovei pristatė planuojamus šventinius renginius.

Prezidentė ir Lietuvos Vyskupų Konferencijos nariai taip pat aptarė aktualius švietimo, kultūros paveldo ir socialinius klausimus.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra