Tikėjimas teisingumu mus telkia vienybei

Autorius: Data: 2011-08-01 , 10:15 Spausdinti

2011 m. liepos 31 d., sekmadienį, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Medininkų tragedijos 20-ųjų metinių minėjime.

Prezidentė pabrėžė, jog žudynėmis Medininkuose ir Sausio 13-ąją siekta įbauginti tautą, priversti suabejoti ir atsisakyti laisvės, tačiau tai dar labiau sutelkė ir užgrūdino Lietuvos žmones. „Laisvė nebuvo dovanota, ją apgynėme savo krauju“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės iniciatyva priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos paskatino esminį postūmį Medininkų byloje – netaikyti senaties ir sudarė galimybę atlikti tyrimą „už akių“.

„Šiandieninis tragedijos paminėjimas – tai kovos už laisvę ir teisingumą tąsa. Tikiu, kad teisingumas išsipildys. To reikia Lietuvos žmonėms ir visai pažangiai žmonijai, mylinčiai laisvę. Tegu šios tragedijos prisiminimas ir tikėjimas teisingumu kaip ir anuomet sutelkia mus vienybei“, – kalbėjo šalies vadovė, atiduodama pagarbą beginklėms Medininkų tragedijos aukoms.

Pasak Prezidentės, Medininkų ir Sausio 13 – osios tragedija, yra skaudi žaizda ne tik mums, bet ir visai laisvai Europai. Tą parodė ir nesenų įvykių atgarsiai Austrijoje, kai įtariamasis šiais nusikaltimais išvengė perdavimo Lietuvos teisėsaugai.

Šalies vadovės teigimu, nors susidurta su apmaudžia kliūtimi, svarbiausia, kad per pastaruosius metus padaryta daug – vienoje byloje nuosprendis, nors ir negalutinis, jau priimtas, kitų atžvilgiu žengti svarbūs žingsniai bylų perdavimo teismui ir galutinių sprendimų link.

Po minėjimo Medininkų tragedijos vietoje Prezidentė pagerbė žudynių aukas Antakalnio kapinėse.

Prezidentės spaudos tarnyba

Dalia Grybauskaite

Dalia Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra