Tik nereikia mūsų gąsdinti

Autorius: Data: 2014-03-31 , 10:11 Spausdinti

Lietuvoje daug ką nemaloniai nuteikė organizacijos Avaaz“ peticija, kviečianti įjungti Klaipėdos kraštą į Rusijos Federacijos sudėtį. Ją paskelbė Klaipėdoje registruota viešoji įstaiga „Būkime vieningi“. Į šį akibrokštą operatyviai sureagavo Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyrius, padaręs pareiškimą „Tik nereikia mūsų gąsdinti“, adresuotą dienraščiui „Vakarų Ekspresas“ ir televizijai LNK. Deja, šios žiniasklaidos priemonės mūsų pareiškimo ne tik nepublikavo, bet ir nepaminėjo jo. Siūlome Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ skaitytojams susipažinti su pareiškimo tekstu.

PAREIŠKIMAS

                                                     Dėl kėsinimosi į Klaipėdos kraštą

Klaipėda, 2014 m. kovo 13 d.

Internetinėje erdvėje pasirodė kvietimas pasirašyti Peticiją „Kreipimasis į visus Klaipėdos krašto gyventojus: Parašų rinkimas dėl Klaipėdos krašto įstojimo į Rusijos Federacijos sudėtį“. Apie tai, nieko nesakydamas apie patį Peticijos teksto turinį, informavo tinklapis www.lrytas.lt. Tokių pareiškimų būta ir anksčiau. Prisiminkime šizofreniškas Žirinovskio pretencijas. Iš pirmo žvilgsnio į šį, sakoma, kažkokio Ivano D. iš Kubos (?) sukurtą ir tarptautinės visuomeninių peticijų AVAAZ organizacijos platinamą kliedesį galima būtų nekreipti jokio dėmesio. Tačiau įvykiai Ukrainoje verčia tai vertinti ne tik kaip provokaciją bet ir kaip pastangas paremti didžiarusiškumo pretenzijas, duoti putinistams pretekstą kištis į Lietuvos vidaus reikalus.
Peticijos dėl Klaipėdos krašto stojimo į Rusijos Federacijos sudėtį iniciatoriams, taip pat savo tautiečiams privalome priminti kelis istorinius faktus:
–  Prieš 1709-1711 m. Didįjį marą bei badą  Klaipėdos apskrities kaimuose per 90 % gyventojų buvo lietuvininkai.
– Paryžiaus taikos konferencijos 1919 m. Sutartimi Klaipėdos kraštas atskirtas nuo Vokietijos nes „visada buvo lietuviškas“.
– Pagal 1924 m. Klaipėdos krašto konvenciją šis kraštas galutinai pripažintas integralia Lietuvos valstybės dalimi.
– Pagal 1945 m. Potsdamo Konferencijos sprendimą Vokietija neteko visų po 1939 m. sausio 1 d. užimtų teritorijų, kurios privalėjo būti grąžintos jų teisėtiems savininkams, taigi, Klaipėdos kraštas – Lietuvai.
Visi mūsų suminėti faktai atremia bet kokias Rusijos militaristų pretenzijas į dabartinę Lietuvos Respublikos teritoriją, o konkrečiai į Klaipėdos kraštą, kuris niekada nėra buvęs Rusijos valstybės dalis.
Pareiškimą pasirašė MLRT Klaipėdos krašto skyriaus pirmininkas Petras Šmitas ir dar aštuoni nariai. Bet kokios pretenzijos į lietuviškos praeities Klaipėdos kraštą turi būti ryžtingai atmetamos ir vertinamos kaip sąmoningas kenkimas Lietuvos valstybei.

Jonas Lukšas

Klaipėda , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra