Tėvynės labui!

Autorius: Data: 2012-04-11 , 15:35 Spausdinti

Renata KALINAUSKAITĖ, Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės XI-osios Šalčininkų kuopos šaulė

Kovo 11-oji – reikšminga ir svarbi šventė kiekvienam iš mūsų. Be abejo, suvokiame ir priimame ją kiekvienas savaip. Švenčiame taip pat – kiekvienas galbūt skirtingai. Tačiau jos prasmė dėl to nesikeičia.

Vilniaus Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės šauliams – tai ne tik Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, bet ir diena, kuomet būna ištarti žodžiai „Pasižadu“, „Prisiekiu“, nes būtent šią dieną vyksta jau tradicine tapusi jaunųjų šaulių pasižadėjimo ir šaulių priesaikos ceremonija prie Krašto apsaugos ministerijos. Šie metai taip pat nebuvo išimtis.

Į šią gražią ir svarbią šventę susirinko gausus būrys šaulių bei jų artimųjų iš visos apskrities, taip pat KAM, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos, šaulių studentų korporacijos „SAJA“ atstovai ir daug kitų.

Ceremonijos pradžioje buvo iškilmingai padėtos gėlės prie generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo. Simboliška, kad šauliai savo pasižadėjimus ir priesaikas tarė būtent čia, šios iškilios asmenybės „akivaizdoje“. Tai tarsi dar labiau įpareigoja ir skatina dirbti, tarnauti Tėvynei.

O tai, kas įpareigoja visada ir šiek tiek jaudina, kelia nerimą. Jaudulys matėsi ir kiekvieno stovinčio rikiuotėje akyse. Juk pažadas ir priesaika – šventas dalykas, kurio laužyti nevalia.

Be abejo, kaip ir bet kurioje kitoje šventėje, taip ir šioje nebuvo apseita be dovanų. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus pirmininkas ats. ltn. dr. Vytautas Račkauskas nuo skyriaus įteikė du, už pačių savanorių kūrėjų surinktas lėšas nupirktus, mokomuosius automatinius ginklus G36-C Šalčininkų XI-osios kuopos jauniesiems šauliams. Šaulių priesaiką pagerbė net 33 LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus savanorių kūrėjų rikiuotė – vyrai su LKKSS atributika: skyriaus vėliava ir juodomis beretėmis su Vyčiu. Kalbėdamas gerb. V. Račkauskas pabrėžė, jog šalčininkiečiai šiuo atveju buvo pasirinkti ne atsitiktinai. „Vilnius buvo ir yra pilis, Šalčininkai – priešpilis, kuriam reikia skirti ne mažiau (o gal net ir daugiau) dėmesio“, – sakė jis, taip pat akcentuodamas pakankamai sudėtingą Rytų Lietuvos padėtį valstybingumo atžvilgiu. Beje, pirmininkas užsiminė, jog ateityje tokių dovanų turėtų sulaukti ir kitos kuopos.

Po ceremonijos šauliai, vadovaujami Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų, žygiavo į Nepriklausomybės aikštę, kurioje vyko trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Čia juos pasveikino LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. Tai – ypač mažiesiems – paliko tikrai didelį įspūdį.

Gaila, tačiau visos šventės baigiasi labai greitai. Prasideda kasdieniai ir įprasti darbai. Norisi tikėti ir linkėti, jog šis didelis būrys jaunų žmonių (o jis tikrai didelis: pasižadėjo 150 jaunųjų šaulių, o priesiekė 30 šaulių) suvoks, kad tas kasdienis darbas kiekvienam, nesvarbu, koks jis bebūtų – sąžiningai atlikta pareiga savo šaliai ir jos žmonėms.

Kovo 11-oji , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra