Tėvynės ilgesys, virtęs knyga

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvoje išleista įdomaus likimo Amerikos lietuvio Algirdo Venckaus poezijos knyga „Pėdos kopose“.
 
A. Venckus gimė prieškaryje ant Baltijos jūros kranto, žvejo šeimoje, kaip pats rašo – Palangos valgume. Dar gimnazijos suole pradėjo rašyti eilėraščius. Karo frontui artėjant, 1944 metų rudenį motorine žvejo valtimi, tada vadinta „kuteriu“, pasiekė Gotlando salą, netrukus rado prieglobstį Švedijoje. Ten baigė mokslus, vedė švedę, susilaukė dviejų vaikų. Vėliau likimas jį nubloškė į JAV. Čia jis dirbo finansų direktoriumi, sulaukė pensinio amžiaus.
 
Kamuojamas ilgesio, poetine svaja vis apsilankydavo tėvynėje. Iš užrašų lapelių surinkti eilėraščiai virto knyga „Pėdos kopose“. Pagal A.Venckaus eiles „Alyvų žiedai“ sukurtą dainą dar ir dabar niūniuoja Amerikos lietuviai. Knygos „Pėdos kopose“ sudarytojas, žurnalo „Liuteronų balsas“ redaktorius Povilas Pukys su A.Venckumi mokėsi vienoje klasėje. Abu baigė Vytauto Didžiojo gimnaziją, kuri, į Klaipėdos kraštą slenkant Hitlerio kariuomenei, buvo perkelta į Palangą. P. Pukys prisiminė, kad jo bičiulis nuo pat jaunystės rašė eiles, jas skaitydavo literatūros vakaruose. „Žvejo sūnus taip pat buvo užkietėjęs žvejys“, – su LŽ prisiminimais dalijosi P. Pukys.
 
„Pėdos kopose“ – pirmoji poeto knyga, tęsianti dainiškosios, romantiškosios lietuvių poezijos tradiciją. „Visą gyvenimą jis rašė ir dėjo lapelius į kupetą. Ir tik vieną savaitgalį sugalvojo ją išleisti. Dabar yra parengęs antrąjį rinkinį“, – sakė P. Pukys. Šiuo metu A. Venckus gyvena, pasak P. Pukio, „vienaukščiame“ Kanadian Leiks miestelyje prie Kanados sienos.
 
www.lzinios.lt
 
Nuotraukoje: Knygos viršelis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra