Tęsiasi T. Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2011–2012“

Autorius: Data: 2012-04-10 , 08:38 Spausdinti

Kviečiame dalyvauti jau aštuntą kartą rengiamame karinės fotografijos konkurse „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“, skirtame Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti.

Laukiame 2011–2012m. sukurtų nuotraukų šiomis temomis: „Portretas“, „Kariuomenės gyvenimas“, „Linksmas kadras“, „Reportažas“.

Konkurse kviečiami dalyvauti krašto apsaugos sistemos ir šalies spaudos profesionalūs fotografai, taip pat fotografai mėgėjai – visi, kuriuos domina krašto apsaugos, kariuomenės aktualijos.

Geriausių nuotraukų parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimas vyks birželio mėnesį vienoje iš Vilniaus viešųjų erdvių. Taip pat bus išleistas nuotraukų katalogas.

Asmenis, nusprendusius dalyvauti konkurse, prašome registruotis ir savo darbus siųsti ne vėliau kaip iki 2012 metų balandžio 15 dienos konkurso informacine sistema http://distance.lka.lt/foto/.

Telefonai pasiteirauti: (8 5) 273 5550, (8 5) 264 8547

Išsami informacija apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką pateikiama konkurso nuostatuose.

Konkursą remia naujienų portalas „Delfi“ ir UAB „Fotoservisas“.

Apie Tadą Dambrauską

Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas Krašto apsaugos ministerijos organizuojamam fotografijų konkursui suteiktas norint įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. T. Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios kariuomenės – NATO narės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

Nuotraukų, pateiktų praėjusių metų konkursui, autoriai: J. Pyplys, V. Gaubys, L. Bratikas, G. Mockevičius, R. Eidukevičius

www.kam.lt

Kariuomenė , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra