Telšių Katedroje paminėtos vysk. A. Vaičiaus antrosios mirties metinės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 25 d. Telšių Katedroje buvo meldžiamasi už šviesios atminties ilgametį Telšių vyskupijos ganytoją vyskupą Antaną Vaičių, minint antrąsias jo mirties metines.

Prie šv. Mišias tikintieji rinkosi į Katedrą, kur už savo buvusį ganytoją melsdamiesi giedojo Žemaičių Kalvarijos Kalnus. Katedros kapitulos kanauninkai už buvusį ganytoją meldėsi giedodami gedulines atgailos psalmes – ekzekvijas. 12 val. buvo aukojamos šv. Mišios, kurių koncelebrai vadovavo Panevėžio vyskupas J. Kauneckas, kartu meldėsi Telšių vyskupas J. Boruta SJ, nemažas būrys kunigų. Šv. Mišių metu giedojo Telšių parapijų jungtinis choras.

Sakydamas pamokslą Panevėžio vyskupas priminė žymųjį lietuvių mąstytoją A. Maceiną, kuris savo raštuose kalba apie dangaus atspindį žemėje – celibato besilaikančiuosius. Vyskupas gausiai susirinkusiems tikintiesiems kalbėjo apie kunigystės svarbą šių dienų pasaulyje ir dvasininkų misiją visuomenėje.

Pamokslininkas dėkojo velioniui vyskupui A. Vaičiui už jo ypatingą paprastumą, meilę ir atidumą žmogui, tikėjimo liudijimą sunkiais tikėjimo persekiojimo metais. „Jis buvo mano mokytojas, mokęs savo pavyzdžiu ir mokėjęs džiaugtis viskuo, kas buvo gera“, – sakė Panevėžio vyskupas.

Po šv. Mišių, kurias transliavo Marijos radijas, vyskupai, kunigai, tikintieji, garbiojo velionio artimieji meldėsi prie jo ir kitų Katedros šventoriuje palaidotų vyskupų bei kunigų kapų. Po pamaldų Telšių kunigų seminarijoje vyko Telšių vyskupo A. Vaičiaus atsiminimų knygos Pašaukimo keliu pristatymas ir prisiminimų apie garbųjį velionį popietė.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Vysk. A. Vaičius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra