„Tele2“ perspėja: vasarą mobiliųjų telefonų tyko pavojai

Autorius: Data: 2015-08-06 , 11:00 Spausdinti

Kaip ir kasmet, įsibėgėjus vasarai padaugėja nuskendusių ir sugadintų telefonų. Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pastebi, kad dažniausiai mobiliųjų telefonų savininkai kreipiasi dėl smėlio, vandens arba karščio padarytos žalos.

Mobiliajam telefonui padarytą žalą ne visada įmanoma lengvai ir pigiai atitaisyti. Labiausiai nukenčia neturintys telefono draudimo – jie ne tik praranda telefoną ir jame esančius svarbius duomenis, bet ir patiria finansinių nuostolių.

 

Drėgmė – ne vienintelis telefono priešas

„Bene dažniausiai telefonai genda dėl drėgmės. Sūrus vanduo – ypač pavojingas, nes skatina rūdžių atsiradimą. Telefonui įkritus į vandenį arba jį apliejus, būtina nedelsiant nustoti juo naudotis ir išimti bateriją. Kuo greičiau pristatykite jį į „Tele2“ saloną – salono darbuotojai pasirūpins, kad jūsų telefonas pasiektų autorizuotą serviso centrą“, – pasakojo Evaldas Viselga, „Tele2“ mobiliųjų įrenginių priedų plėtros vadovas.

Pasak jo, daug žalos telefonams padaroma ir mėgaujantis paplūdimio malonumais. Į mikrofono, garsiakalbio, ausinių lizdo ar net mygtukų angas patekęs smėlis gali pakenkti tiek telefonui, tiek ir planšetei ar elektroninei skaityklei.

„Jei pastebėjote, kad mobiliojo įrenginio mygtukai pradėjo girgždėti, skubiai kreipkitės į specialistus. Tinkamai neišvalius smėlio, vėliau įrenginio remontas bus daug brangesnis. Nepamirškite, kad mobiliesiems įrenginiams kenkia ir karštis, tad nepalikite jų kaisti saulėje. Dėl karščio gali atsiklijuoti telefono ekranas“, – perspėjo E. Viselga.

Dalis pavojų, vasarą tykančių mobiliųjų telefonų, iš pažiūros atrodo visai nekalti. Pavyzdžiui, lietus. Telefonu kalbant lietuje, vanduo per angas lengvai pateks į telefono vidų. Jei telefono baterija turi drėgmės indikatorių, remonto meistras pastebės, kad telefonas buvo patekęs į vandenį. Tokiu atveju nebegalios garantinis telefono taisymas.

Išvengti žalos gali padėti specialūs telefonų dėklai, saugantys nuo vandens ir smėlio.

Saugiausiai jaustis gali žmonės, kurie pirkdami telefoną įsigijo ir įrenginio draudimą. „Tele2“ mobiliųjų telefonų draudimas draudžia nuo užliejimo (pvz., mobilusis telefonas buvo aplietas kava), nuo sugadinimo (pvz., nukritus nuo stalo telefonui, sudužo ekranas), dėl ugnies ir dėl vagysčių su apiplėšimu ar įsibrovimu.

Gera išeitis – atsparūs telefonai

Žmonėms, kurie mėgsta aktyvų ar net ekstremalų poilsį, rekomenduojama įsigyti vandeniui ir smūgiams atsparų telefoną. Tokie telefonai gali kristi iš kelių metrų aukščio, veikia esant dideliam karščiui ar šalčiui, įkritus į vandenį arba ką nors ant jų užmetus.

Atsparieji telefonai nuo ekrano dūžių nėra apsaugoti 100 proc., tačiau liks sveiki daugelyje situacijų, kuriose įprasto išmaniojo telefono ekranas ar korpusas suskiltų.

Lietuvoje šie telefonai ypač išpopuliarėjo šiemet. Šią vasarą atsparių telefonų „Tele2“ pardavė 6 kartus daugiau, nei per tą patį laiką pernai. Tai rodo, kad klientai įsitikino tokių telefonų reikalingumu ir nori jaustis saugūs nuo netikėtumų.

„Tele2“ klientai dažniausiai renkasi smūgiams atsparius CAT, „Samsung“ ir „Getnord“ gaminamus telefonus. Populiariausi CAT modeliai dabar yra S50 LTE, B100, B15Q, B30, „Getnord“ – CAT 2 ir WALRUS 2, o iš „Samsung“ siūlomų – „Xcover 3 LTE“.

Lietuvoje išpopuliarėjo smūgiams atsparūs telefonai. Jie gali kristi iš kelių metrų aukščio, veikia esant dideliam karščiui ar šalčiui, įkritus į vandenį arba ką nors ant jų užmetus.

Daugiau apie „Tele2“ pasiūlymus galite sužinoti artimiausiame „Tele2“ salone arba interneto svetainėje www.tele2.lt

Lietuva , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra