Teisingumo ministras teikia savo siūlomus kandidatus į Vyriausiąją rinkimų komisiją

Autorius: Data: 2012-12-04 , 09:49 Spausdinti

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius 2012 mgruodžio 3 d. Seimo pirmininkui pateikė 8 kandidatūras asmenų, kuriuos siūlo į naujos kadencijos Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narius.

Kandidatus ministras atsirinko iš sąrašo asmenų, kurie paskelbus viešą atranką pareiškė norą tapti šios komisijos nariais. Tokių buvo 36. Siekiant daugiau atvirumo bei norint sudaryti galimybes atrankoje dalyvauti kuo platesniam ratui pretendentų, atrankos procedūra buvo vieša.

Kandidatams buvo keliamas reikalavimas turėti aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą bei pateikti savo gyvenimo aprašymą ir trumpą motyvacijos laišką.

Iš teisingumo ministro pasirinkto aštuntuko burtų keliu į VRK narius bus atrinki keturi. Pretendentais siūlomi teisininkai Inga MilašiūtėSigitas GroblysJustinas ŽilinskasDalia BaležentėTautvydas JakutisMindaugas LankauskasInga Pakštienė ir Jurga Stungytė.

Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymą, šią komisiją 4 metams sudaro Seimas. Kandidatus į VRK taip pat siūlo Lietuvos teisininkų draugija bei partijos, gavusios Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Vyriausiosios rinkimų komisijos narių pareigos nesuderinamos su pareigomis kitose rinkimų ar referendumo komisijose, taip pat su kandidato į Seimo narius, kandidato į Respublikos Prezidentus ir jo patikėtinio, kandidatų į savivaldybės tarybos narius bei jų atstovų, rinkimų ar referendumo stebėtojų statusu, taip pat su Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinės grupės referendumui surengti nario statusu.

Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo skyrius, tel. 8 (615) 49908, 8 (686) 50011, 8 (5) 2662870, 8 (5) 2191882

Dmitrijaus Radlinsko (Fotodiena.lt) nuotr.

Nuotraukoje: R. Šimašius

Politika , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra