Teisingumo ministras susitiko su Europos Komisijos vicepirmininke

Autorius: Data: 2013-05-31 , 08:44 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2013 m. gegužės 30 d., teisingumo ministras Juozas Bernatonis susitiko su Vilniuje viešinčia Europos Komisijos (EK) vicepirmininke ir komisare teisingumo, pagrindinių laisvių ir pilietybės reikalams Viviane Reding.

Susitikimo metu ministras komisarei teisingumo, pagrindinių laisvių ir pilietybės reikalams pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus teisingumo srityje.

„Lietuva bus patikima tarpininkė, užtikrinanti sklandų ES sprendimų priėmimą bei darbų tęstinumą. Savo darbais Lietuva aktyviai prisidės prie patikimos, augančios ir atviros Europos kūrimo“, – sakė teisingumo ministras J. Bernatonis.

Kalbėdamas apie konkrečius Lietuvos pirmininkavimo prioritetus teisingumo srityje, ministras teigė, kad didelis dėmesys bus skiriamas pasiūlymams susijusiems su ES finansinių interesų apsauga.

Šių metų antrąjį pusmetį, kuomet Lietuva pirmininkaus ES Tarybai, taip pat bus diskutuojama ir apie iniciatyvą, kuri netrukus bus pristatyta EK, įsteigti Europos prokuratūrą.

Kitas svarbus klausimas Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai bus euro apsauga nuo padirbinėjimo.

Civilinės teisės srityje daug dėmesio bus skiriama bendrosios Europos sutarčių teisės, Europos sąskaitos blokavimo įsakymo bei pasiūlymui dėl reglamento dėl bankroto bylų. Lietuvos pirmininkavimo ES Taryboje metu bus svarstomas ir pasiūlymas dėl legalizavimo formalumų atsisakymo. Taip pat planuojama diskutuoti ir apie naujai rengiamą duomenų apsaugos paketą.

Daugiau informacijos: Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo skyrius tel. 8 (5) 2191882, 8 (686) 50011, Teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams tel. 8 (5) 266 2904,8 (615) 69049

Politika , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra