Teisėjų karjerą turi lemti kompetencija

Autorius: Data: 2013-05-13 , 17:14 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. gegužės 13 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seimui teikiamos Teismų įstatymo pataisos, kuriomis siekiama sustiprinti aukštesniųjų teismų teisėjų kompetenciją ir padidinti teismų darbo efektyvumą.

„Teisėjų karjerą turi lemti jų kompetencija, o ne įstatyme numatyti formalūs reikalavimai. Todėl turime užtikrinti aukščiausios kvalifikacijos asmenų galimybes dirbti teismuose ir atsisakyti nepagrįstų apribojimų dėl stažo. Tik užtikrinus laisvą ir atvirą konkurenciją tarp stipriausių teisininkų, bylos bus nagrinėjamos sparčiau ir kokybiškiau“, – sakė Prezidentė.

Pagal Prezidentės teikiamas įstatymo pataisas, siūloma sumažinti formalius darbo stažo reikalavimus, dėl kurių net ir patys geriausi teisininkai negali dalyvauti konkursuose į aukščiausias teisėjų pareigas.

Įstatymu taip pat griežtinama tvarka dėl teismų pirmininkų pavadavimo. Iki šiol galiojo tvarka, kad teisimo vadovą laikinai pavaduoja didžiausią darbo stažą teisme turintis teisėjas. Pagal Prezidentės siūlomas pataisas, šių pareigų negalės eiti tie teisėjai, kurių darbo kokybė, atsižvelgiant į jų veiklos vertinimo rezultatus, yra bloga, o administraciniai gebėjimai – minimalūs.

Prezidentės teikiamu įstatymo projektu taip pat siekiama pašalinti Teismų įstatymo spragas, trukdančias paspartinti bylų nagrinėjimą tuose teismuose, kuriuose dėl laikinų priežasčių ar padidėjusio darbo krūvio stringa bylų nagrinėjimas. Įstatymą siūloma papildyti nuostatomis, leidžiančiomis perkelti teisėją iš vieno teismo į kitą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra