„Teiresijo krūtis“ kviečia Šarlevilis-Mezjeras

Autorius: Data: 2013-02-28 , 11:30 Spausdinti

Beveik prieš metus Gintaras Varnas Vilniaus „Lėlės“ teatre pristatė savo, kaip pats sako, susapnuotą premjerą, o šiemet pagal siurealistų tėvu vadinamo prancūzų menininko Guillaume Apollinaire‘o pjesę sukurtas spektaklis „Teiresijo krūtys“, susilaukęs palankiausių atgarsių ir žiūrovų ovacijų, pakviestas į vieną iš žymiausių tarptautinį lėlių teatro festivalį Šarlevilyje (Charleville-Mezieres), Prancūzijoje.

Šarlevilis-Mezjeras – lėlių teatrų sostinė, kas trejus metus kviečianti į didžiausią pasaulyje lėlių festivalį, trunkantį kiek daugiau nei savaitę. Šiaurės Prancūzija nuolankiai priima tūkstantines žiūrovų minias ir atveria jiems duris į šventinius reginius, kupinus neišdildomų teatrališkų įspūdžių. Iš įvairių pasaulio šalių sugužėję lėlininkai su skirtingų epochų kūriniais, pristatančiais to meto asmenybes, vietas ir kultūras.

Guillaume Apollinaire pjesė kaip tik nukelia į Zanzibarą ir pasakoja apie epochų sandūroje vykstančius virsmus, lūžius, ieškojimus ir atradimus. Siurrelizmo dramos karkasas ir subtilios ironijos, metaforų bei intelektualių personažų – modernistų mišinys įtraukia žiūrovus į karnavališką meno istorijos ir šių dienų aktualijų junginį.

„Švilpkit, rėkit, vožkit man į dantis ir tada, ir tada?“ – aktoriaus Dovydo Stončiaus lūpomis šaukia vienas iš spektaklio personažų – avangardistas menininkas Tristanas Tzara. Ir tada? Tada tie, kurie norėtų pasinerti į fantazijų, grotesko ir burleskos sintezę, turi galimybę tai padaryti 2013 m. kovo 7 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Vilniaus teatras „LĖLĖ“.

Bilietus platina Tiketa ir teatro kasa.

Daugiau informacijos: Viktorija Ivanova | viešieji ryšiai, tel. nr. +370 607 83312, el. p. viktorija@teatraslele.lt, www.teatraslele.lt, www.facebook.com/teatrasLELE

D. Matvejevo nuotr.

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra