Teatro sąjungos programoje – nemokami renginiai

Autorius: Data: 2013-04-11 , 14:37 Spausdinti

Nuo kitos savaitės Lietuvos teatro sąjunga atidaro pavasario sezoną ir kiekvieną pirmadienį kvies į išskirtinius renginius. Šį kartą be jau tradiciniais tapusių kūrybinių vakarų, bus galima pasiklausyti šeimyninių bardų duetų bei garsių operos solistų.

Pasak Teatro sąjungos pirmininko Ramučio Rimeikio, atnaujinus renginių programą, aktorių, norinčių dalyvauti pirmadienio susitikimuose su žiūrovais, netrūko. Jau dabar yra paruošta programa rudens sezonui, tačiau vien tik pirmadienio renginiais organizacija neapsiribos. Jau kitą savaitę laukiama garsaus rusų režisieriaus Igorio Lysovo atvykimo, kuris profesionaliems aktoriams ves kūrybinius seminarus.

Šiais metais taip pat išliks „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ bei „Aktorių duetų“ konkursai.

Teatro sąjunga skelbia, kad naujajame sezone skirs ypatingą dėmesį išėjusių Lietuvos scenos menininkų atminimui.

Aktorių kūrybos vakarai – tai puiki proga iš arčiau susipažinti su mylimais aktoriais, daugiau sužinoti apie jų kūrybinį kelią ir net asmeniškai pabendrauti. 2013 m.  balandžio 15 d. Teatro sąjungoje svečiuosis aktorė ir rašytoja Doloresa Kazragytė. Neseniai iš Klaipėdos į Vilnių persikėlė dabar Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Nelė Savičenko. Susitikimas su ja – balandžio 22 d.

Aktorius Sigitas Jakubauskas gegužės 22-ąją kvies į poezijos ir muzikos spektaklį pagal A. A. Jonyno eiles „Krioklys po ledu“. Gegužės 27 d. iš Panevėžio atvyks Ligita Kondrotaitė. Ji savo kūrybos vakarą pavadino „Tam, kad gyventume…“ ir su žiūrovais bendraus per Sigito Gedos kūrybą.

Šį pavasarį operos mylėtojai galės susitikti su dviem garsiais lietuvių baritonais. Žymiausias Kauno valstybinio muzikinio teatro baritonas Gediminas Maciulevičius sukūrė virš 60 vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose ir muzikinėse komedijose, suvaidino daugiau nei 2500 spektaklių. Solistas į savo kūrybos vakarą kvies balandžio 29 d. Eugenijus Vasilevskis daugeliui įsiminė kaip puikus Ūdrys, Markizas Poza, Skarpija, Makbetas, Figaras, Jagas, Nabukas, Olandas… Savo vaidmenis vardindamas aktorius juokauja, kad visus juos vienija viena savybė, „baritonas – tikrasis vyriškas balsas“. Pasiklausyti E. Vasilevskio kviečiame gegužės 20 d.

Teatro sąjunga pavasario renginiuose numato naują ciklą pavadinimu „Tėvas ir sūnus“. Dažnai pomėgis muzikuoti tampa paveldimu, tad Lietuvoje auga ne viena dainuojančių aktorių karta. Garsus Lietuvos bardas, festivalio „Tai – aš“ įkūrėjas Gediminas Storpirštis kartu su sūnumi „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatu Ainiu Storpirščiumi gegužės 6 d. kvies pasiklausyti dar prieš 15 metų kartu dainuotų dainų. Gegužės 13 d. kamerinėje teatro sąjungos scenoje pasirodys dar vienas išskirtinis aktorių duetas. Bardas Saulius Bareikis muzikuos kartu su sūnumi aktoriumi Jokūbu. Aktoriai scenoje susitinka labai retai, dažniausiai per jųdviejų koncertus, tačiau tos akimirkos scenoje tampa ypatingomis ne tik aktoriams, bet ir jų pasiklausyti susirinkusiems žiūrovams.

Visi Teatro sąjungos renginiai yra nemokami, pradžia 18 val.

lrt.lt inform.

Kultūra , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra