Teatro menininkams įteikiami Auksiniai scenos kryžiai

Autorius: Data: 2016-03-29 , 16:16 Spausdinti

Kovo 29 d., Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje bus įteiktos Kultūros ministerijos įsteigtos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklai – Auksiniai scenos kryžiai, Padėkos premija ir Boriso Dauguviečio auskaras. Iškilmes nuo 18.30 val. tiesiogiai transliuos LRT Kultūra.

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateikti 75 spektakliai, kuriuos vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija – teatrologai: Rasa Vasinauskaitė, Jurgita Staniškytė, Kristina Steiblytė, Andrius Jevsejevas, muzikologės Audronė Žiūraitytė ir Veronika Janatjeva (komisijos pirmininkė), šokio kritikė Ingrida Gerbutavičiūtė, dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė ir kultūros žurnalistas, teatro apžvalgininkas Julijus Lozoraitis.

Pasak kultūros ministro Šarūno Biručio, Auksiniai scenos kryžiai ir jais pagerbti asmenys parodo, kokį teatrą turime ir kokią matome jo ateitį. „Teatro menas yra gyvas, jis nuolat keičiasi ir kiekvienas teatro sezonas dovanoja naujovių. Auksinių scenos kryžių komisija pastebi net ir mažiausius pokyčius. Džiaugiuosi, kad šiemet komisija atkreipė dėmesį į kokybišką, mąstantį, aktyvų, savitų kūrybos būdų ir erdvių ieškantį, naujiems potyriams žiūrovus kviečiantį teatrą. Dėkoju komisijai už itin sudėtingą darbą pamatyti ir išskirti tai, kas per metus turėjo reikšmės mūsų scenos meno kultūrai“, – sako kultūros ministras.

Kultūros ministerijos ekspertų komisija skelbė nominantus 2015 metais sukurtų profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti. Į juos pretendavo geriausi režisieriai, scenografai ir kostiumų dailininkai, šviesų dailininkai ir videomenininkai, muzikos spektaklių kūrėjai ir atlikėjai, aktoriai ir aktorės už pagrindinius ir antraplanius vaidmenis, šokėjai, operos solistai, kostiumų dailininkai, jaunieji menininkai – debiutantai.

Į geriausio režisieriaus vardą pretenduoja Kristianas Lupa, Eimuntas Nekrošius ir Valteris Silis.  Geriausios aktorės kategorijoje nominuotos Eglė Gabrėnaitė, Jevgenija Gladij ir Viktorija Kuodytė.  Apdovanojimo už pagrindinį vaidmenį gali tikėtis Valentinas Krulikovskis, Valentinas Masalskis ir Vainius Sodeika. Jaunųjų menininkų – debiutantų nominacijoje gauti apdovanojimą pretenduoja  dirigentas Modestas Barkauskas, aktorius Valerijus Kazlauskas ir šokėja Miglė Praniauskaitė. Nominacijoje už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą varžosi Arpad Schilling (Vengrija), Marius Ivaškevičius, Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) ir Aušra Pukelytė.

Geriausi teatro kūrėjai apdovanojami jau 24 kartą. Pirmieji įvairių sričių teatro menininkų apdovanojimai buvo surengti 1992 m. kovo 27-ąją dieną, taip Tarptautinės teatro dienos proga pagerbiant scenos menininkus už jų per sezoną nuveiktus darbus.

Nuo 2004 metų pagrindiniu kiekvienos nominacijos prizu tapo Rūtos Ničajienės sukurtas Auksinis scenos kryžius su įkomponuotu 1930 m. įsteigtu Valstybės teatro garbės ženkleliu, kuriuo tarpukario Lietuvoje buvo apdovanojami labiausiai nusipelnę teatro menininkai.

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra