Teatre – Lenkijos prezidento L. Wałęsos žmonos Danutos istorija

Autorius: Data: 2014-09-30 , 19:02 Spausdinti

Scena iš spektaklio „Danuta W.“ Nuotraukos autorė Karolina Wolf

Spalio 21 d. Lenkijos instituto Vilniuje kvietimu gastrolių į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą atvyksta Teatr Polonia spektaklis „Danuta W.“ Tai į sceną perkelta pirmojo nepriklausomos Lenkijos prezidento Lecho Wałęsos žmonos gyvenimo istorija. Į šį rodymą Vilniuje atvyksta ir pati Danuta Wałęsa.

Spektaklis sukurtas pagal ponios Danutos atsiminimų knygą „Svajonės ir paslaptys“, kurią parengė Piotras Adamowiczius, o išleido Krokuvos leidykla „Wydawnictwo Literackie“. Knyga per kelis mėnesius buvo parduota 300 tūkst. tiražu. Drąsioje ir jaudinančioje autobiografijoje autorė pasakoja apie save, savo šeimą ir audringą pastarųjų dešimtmečių Lenkijos istoriją. Kaip visada – paprasta ir stipri – ji pasakoja ir apie gražias akimirkas, apie tą kainą, kurią teko už jas sumokėti. D. Wałęsa pateikia pasauliui savo įvykių versiją.

Ponia Danuta Wałęsa užaugo 9 vaikų šeimoje, lankė mokyklą Mazovijoje, 1968 metais persikraustė į Gdanską, 1969-aisiais ištekėjo už tuometinio „Solidarumo“ lyderio, kovotojo už Lenkijos nepriklausomybę – Lecho Wałęsos. 1983 m. D. Wałęsa vyko į Norvegiją už vyrą atsiimti Nobelio taikos premijos, nes šis nusprendė nerizikuoti, bijodamas būti neįleistas atgal į Lenkiją. 1990-aisias vyrui tapus pirmuoju nepriklausomybę atgavusios Lenkijos prezidentu, ji penkerius metus buvo pirmoji Lenkijos dama. Kartu su vyru ponia Danuta išaugino 8 vaikus.

Spektaklio scenaristas ir režisierius – Janusz Zaorski. Spektaklyje vaidina viena garsiausių Lenkijos aktorių Krystyna Janda. K. Janda ne tik aktorė – ji dirba kaip žurnalistė ir prodiuserė, be to, yra dviejų Lenkijos teatrų meno vadovė ir Krystynos Jandos kultūros fondo prezidentė. 1990 metais už vaidmenį filme „Interrogation“ („Apklausa“) ji buvo apdovanota Kanų kino festivalio Auksine palmės šakele, taip pat yra gavusi daug kitų tarptautinių apdovanojimų, keletą kartų pelnė geriausios Lenkijos aktorės prizą. Ji dažnai vadinama režisieriaus Andrzejaus Wajdos, už ilgametę kino kūrybą apdovanoto Oskaru, taip pat pelniusio Auksinį gaublį ir BAFTA prizą, mūza.

Norintys plačiau susipažinti su Krystynos Jandos kūryba, galės apsilankyti 14-osios lenkų kino savaitės renginiuose – festivalis rengia aktorės filmų retrospektyvą.

Krystyna Janda apie darbą spektaklyje „Danuta W.“ pasakoja: „Šis spektaklis ir šis vaidmuo, kurio fone – legendinis „Solidarumo“ vadovas ir Lenkijos prezidentas, yra vienas didžiausių mano gyvenimo iššūkių ne tik profesiniu, bet ir žmogišku bei pilietiniu požiūriu. Ponios Danutos Wałęsos pasakojimas mane kaskart stebina ir jaudina. Jo paprastumas ir nuoširdumas kelia pagarbą. Visa tai žadina norą Lenkijos istoriją papasakoti moters vardu“.

Po spektaklio teatre vyks susitikimas su spektaklio kūrėjais – pjesės autoriumi Piotru Adamowicziumi ir aktore Krystyna Janda bei knygos autore Danuta Wałęsa.

Spektaklis „Danuta W.“ – Lietuvos nacionalinio dramos teatro Didžiojoje salėje bus rodomas vieną kartą – spalio 21 d. 18.30 val. Bilietai jau prekyboje. 

Bernardinai.lt

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra