Tautinio jaunimo eitynės Kaune: praeiviai palaiko, žurnalistai kelia skandalą

Autorius: Data: 2012-02-20 , 11:02 Spausdinti

Edmundas GIRSKIS, Kaunas

2012 m. Vasario 16 dieną Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) tradiciškai pažymėjo Nepriklausomybės atkūrimo dieną surengdami patriotiško jaunimo eitynes Kauno centre.

Į kasmet vis gausėjančias žygiuotojų gretas susirinko apie 500 žmonių – prie tautiško jaunimo prisijungė ir nepriklausomybės akto signatarai, politikai, visuomenės veikėjai, Sąjūdžio Kauno skyriaus nariai, kultūros veikėjai, taip pat įvairaus amžiaus žmonės palaikantys tautiškumo žinią nešantį jaunimą. 13 val. Pražygiavę Kauno pagrindinėmis gatvėmis eitynių dalyviai išsirikiavo prie Kauno rotušės, kur sugiedojo Tautišką giesmę, bei sveikinimo kalbas sakė renginio organizatoriai bei garbingi svečiai.

Kadangi LTJS siekia telkti tautišką jaunimą ne tik džiaugtis mūsų valstybinėmis šventėmis tačiau ir atkreipti dėmesį į šiandienes Lietuvos bei globalias problemas, eisenoje buvo dainuojamos liaudies dainos, bei skanduojami šventiniai šūkiai „Lietuva“, „Lietuva – sveikinam Tave“, tačiau ir šūkiai, išreiškiantys požiūrį į kai kurias mūsų tautai ir valstybei aktualias problemas – „Ne rytams ar vakarams, Lietuva – Lietuvos vaikams!“, „Eurosąjūzas“ – laikinai, tautinė idėja – amžinai“, „Savo žemės neparduosim, Briuseliui neparsiduosim“, „Tautinė valstybė, socialinė teisybė“. Po eitynių vykusiame mitinge kai kurie kalbėtojai taip pat ragino ne tik švęsti tautines šventes, tačiau ir būti neabejingiems mūsų tautos problemoms, bei telktis jų sprendimui. Eitynių organizatoriai taip pat išreiškė savo poziciją Europoje nuskambėjusio Vengrijos Konstitucijos pataisų skandalo tema, eisenoje buvo nešamas transparantas su užrašu „Vengrai nepasiduokit!“, taip išreiškiant palaikymą vengrų tautos kovai prieš Europos Sąjungos diktatą ir už savo Konstituciją. Eisenoje taip pat buvo galima pamatyti plakatų išreiškiančių blaivybės idėjas – „Patriotai už blaivybę“, „Tvirta valia, blaivi mintis – šviesi Tėvynės ateitis“.

Tautinio jaunimo eitynes stebėjusieji kauniečiai žygiuotojus pasitiko palaikančiais šūkiais, plojimais, mojavo vėliavėlėmis. Tarp atsitiktinių praeivių pasitaikė ir specialiai į eitynes siųstų provokatorių – vienoje eitynių maršruto atkarpoje eitynes kirto juodaodis praeivis, už kurio ėję keli baltaodžiai buvo pasiruošę mobiliais telefonais filmuoti, kaip jie tikėjosi, tuoj įvyksiantį užpuolimą, tačiau kaip ir praėjusiais metais vykusiose Kovo 11-osios eitynėse, tautinis jaunimas į provokacijas nereagavo. Eitynių dalyvius taip pat visą kelią stebėjo Algirdo Paleckio partijos bendražygiai, bei išskirtinos išvaizdos žydų tautybės profesorius D. Katzas, pagarsėjęs radikaliais pasisakymais apie holokaustą. Po eitynių, keli eisenos dalyviai, priklausantys LTJS priėjo prie šio žmogaus ir taikiai paprašė kartu nusifotografuoti. Šį įvykį stebėjęs žurnalistas, lrytas.lt portale išpūtė skandalą, jog prie žydų tautybės profesoriaus priėjo agresyviai nusiteikę nacionalistai, ketindami jį užpulti, tačiau „bręstantį konfliktą“ atskubėję malšinti policininkai, todėl grupė eitynių dalyvių, užuot užpuolę profesorių, su juo nusifotografavo.

Už tvarkos palaikymo eitynių metu atsakingas pareigūnas T. Stauskis teigė, jog jokių pažeidimų renginio metu neužfiksuota. Organizatoriai dėl tokio žurnalisto šmeižto, kuris jau primena „minčių policiją“ – kai viešai šmeižiami žmonės, neva iš tiesų norėję padaryti nusikaltimą, o ne nusifotografuoti su išsiskiriančios išvaizdos žinomu žmogumi, nes žurnalistas turbūt moka skaityti žmonių mintis, ketina kreiptis į Žurnalistų etikos komisiją, o jei tai nepadės sulaukti viešo paneigimo ir atsiprašymo, net ir į teismą. Kaip bebūtų tautinio jaunimo eitynės, dėl nepalankių globalistams idėjų ir vis stiprėjančios įtakos visuomenėje, globalistų papirktoje masinėje žiniasklaidoje nuolat yra maišomos su purvais, jos dalyviai nepagrįstai kaltinami neapykantos kurstymu bei įvairiais kitais nusikaltimais. Galbūt todėl eitynių dalyviai renginio metu dalino skrajutes, kuriose buvo raginama patiems žiūrovams įvertinti tautinio jaunimo eitynes patiems, ir nepasiduoti žurnalistų propagandos burbului.

Nuotraukose: Tautinio jaunimo eitynės Kaune

Voruta. – 2012, kov. 3, nr. 4 (743), p. 7.

Vasario 16-oji , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra