Tautininkai kreipėsi į generalinę prokuratūrą dėl Gedimino stulpų ir tautinio jaunimo simbolio išniekinimo

Autorius: Data: 2013-01-23 , 14:06 Spausdinti

Antradienį, 2013 m. sausio 22 d., 14 val., Tautininkų Sąjungos (TS) pirmininkas Gintaras Songaila ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) pirmininkas Julius Panka kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl organizacijos „Antifa Lietuva“ š. m. sausio 19 dieną surengtoje akcijoje prie Graikijos ambasados Vilniuje naudotų plakatų, kuriuose buvo išniekinti su nacionalsocializmu nieko bendra neturintys simboliai – Gediminaičių stulpai ir Lietuvių tautinės jaunimo sąjungos ženklas (žr.: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prie-graikijos-ambasados-akcija-pries-desiniji-ekstremizma.d?id=60472129).

Gediminaičių stulpus saugo Lietuvos Respublikos Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymas, o atsakomybę dėl neapykantos kurstymo, niekinimo ir tyčiojimosi atvejų prieš atskiras asmenų grupes dėl jų įsitikinimų ar pažiūrų nustato Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 1 ir 2 dalys. Pareiškėjai, Gintaras Songaila ir Julius Panka įsitikinę, kad Lietuvos teisėsaugos institucijos pagaliau privalo užkardyti tiek jau sistemingai besikartojantį tyčiojimąsi iš nacionalinių simbolių, o taip pat ir tyčiojimąsi iš asmenų ar jų grupių dėl jų pažiūrų.

Anot pareiškėjų, reikėtų pagaliau susimąstyti ir apie tai, kad teisėsaugos institucijos ir pačios turėtų reaguoti į tokius atvejus, o ne tik pagal piliečių prašymus.

Jei valstybės institucijos nebegerbia savo valstybės, tai nebegerbia ir jos piliečių. Yra tiesioginis ryšys tarp valstybės institucijų požiūrio į valstybės simbolius ir kitas konstitucines vertybes bei jų požiūrio į pareigą rūpintis kiekvieno piliečio gerove“, – sakė Tautininkų sąjungos pirmininkas G. Songaila.

Daugiau žinių: Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, tel.: +37065070601, gsongaila@gmail.com

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, tel.: +37068627791

K. Čachovskio nuotr.

Politika , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra