Tauragės pilyje įkurs kultūros turizmo centrą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Rekonstruojama Tauragės pilis, kurioje kalėjo knygnešiai ir kontrabandininkai, buvo gydomi ligoniai, mokėsi ne vienos ugdymo įstaigos auklėtiniai.
 
Po rekonstrukcijos čia ketinama įkurti ir daugiafunkcinį kultūros turizmo centrą, pranešė LTV „Panorama“.
 
Ilgą laiką buvo manoma, kad pilis pastatyta XVII amžiuje. Tačiau pokario metais atlikti tyrimai atskleidė, kad kompleksas iškilo dviem šimtmečiais vėliau, o statytas carinės Rusijos poreikiams.
 
Jame buvo įrengta muitinė ir kalėjimas, kuriame bausmę atliko sienos pažeidėjai, kontrabandininkai ir knygnešiai.
 
Pilies statyba truko ne vieną dešimtmetį, muitinės pastatus apsupo mūro tvora, iškilo ūkiniai pastatai, atsirado kampiniai bokštai su šaudymo angomis. Architektūrinio ansamblio paskirtis ne kartą keitėsi. Čia veikė psichiatrijos ligoninė, ugdymo įstaigos.
 
„Būtent nuo 1964 m. pradėta prižiūrėti ir tvarkyti visą pilies kompleksą, nes nuo tada ji perėjo Tauragės politechnikumui ir buvo bent jau išlaikoma [jos būklė], nors ir ne visai kokybiškomis medžiagomis, reikalingomis restauravimui“, – teigia Tauragės rajono savivaldybės Kultūros paveldo tarnybos vadovas Edmundas Mažrimas.
 
Šiemet iš Europos Sąjungos fondų gauti beveik 4 milijonai litų piliai restauruoti. Už šias lėšas bus sutvarkyta ne tik pilies išorė, bet ir vidus. Bus restauruotos fasadines pastato sienos, pakeista stogų danga, sutvarkytas vienas iš kampinių bokštų.
 
Naujų erdvių atsiras ir pastatuose. Išgriovus sovietmečiu statytas pertvaras, atsiras naujos ekspozicijų salės.
 
Čia įsikūrusios net kelios visuomeninės įstaigos – Tauragės krašto muziejus, vaikų biblioteka, moksleivių kūrybos centras, tačiau po restauracijos viskas išsiplės.
 
„Mes turėsime daugiafunkcinį kultūros turizmo centrą, kuris trauks ir vietinius, ir kitų šalių svečius. Taip pat kiemelis bus pritaikytas kultūriniams renginiams, šventėms organizuoti ir, aišku, ateities kartoms bus išsaugotas šis kultūros paveldo objektas – Tauragės pilis“, – pažymėjo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušrinė Norkienė.
 
Pilies restauravimo darbus ketinama baigti 2012-ųjų gegužę.
 
LTV naujienų tarnyba
 
Nemokamų wikipedia.org resursų bazės nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Tauragės pilis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra