Tarptautinius ginčus spręsti bus paprasčiau

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvoje daugėja tarptautinių santuokų ir skyrybų, o taip pat kitų tarptautinių civilinių ir komercinių bylų, kuriose sprendžiami vaikų išlaikymo, turto pasidalijimo bei įvairūs kiti klausimai. Siekiant teisingumo mūsų šalies piliečiams vis dažniau tenka bylinėtis Bendrijos šalių teismuose. Paklydę teisiniuose verpetuose žmonės ieško informacijos, kuri dažniausiai jų gimtąja kalba yra neprieinama.
Europarlamentarė Ona Juknevičienė teigia, jog netrukus situacija pasikeis ir piliečiai turės greitą prieigą prie teisinės informacijos: "Žmonėms nebereikės minti įvairių institucijų slenksčių, jeigu jie norės sužinoti vienos ar kitos šalies įstatymus. Visa teisinė informacija ir nuorodos bus skelbiamos viename interneto tinklalapyje. Pakaks tik spragtelėti kompiuterio mygtuką ir tinklalapyje kiekvienas ES pilietis galės gauti išsamią informaciją apie tarptautinę teisę, nacionalines teisės sistemas. Ši informacija bus nuolat atnaujinama ir plečiama".
"Manau ypač svarbu tai, jog šiandien balsuojant Europos Parlamento Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komitete mums pavyko užtikrinti, kad informacija minėtame tinklalapyje būtų skelbiama visomis ES kalbomis, taigi ir lietuviškai", – sako Ona Juknevičienė, pagrindinė šio dokumento rengėja.
Europos teisminio tinklo civilinėse ir komercinėse bylose internetinę svetainę rasite adresu: http://ec.europa.eu/civiljustice/index_lt.htm. Šis tinklas buvo sukurtas tam, kad gerėtų, paprastėtų ir spartėtų valstybių narių teismų bendradarbiavimas.
Dėl viso dokumento Europos Parlamentas balsuos gruodžio mėnesio plenarinėse sesijoje. Dokumentui taikoma bendro sprendimo procedūra. Šis pranešimas, kuris buvo patikėtas Lietuvos europarlamentarei, yra vienas svarbiausių Prancūzijos pirmininkavimo Bendrijai laikotarpiu.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra