Tarptautinių oro pajėgų štabo karininkų kursų atidarymas

Autorius: Data: 2012-09-04 , 16:00 Spausdinti

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje 2012 m. rugsėjo 4 d. prasidėjo tarptautiniai oro pajėgų štabo karininkų kursai, kurie vyks iki š. m. gruodžio 21 d. Pagrindinis kursų tikslas – trijų Baltijos šalių karinių oro pajėgų štabo karininkų rengimas ugdant jų gebėjimą analizuoti ir planuoti karines oro operacijas komponento lygmeniu.

Tarptautiniai oro pajėgų karininkų kursai Lietuvos karo akademijoje organizuojami nuo 2004 metų. Per šį laikotarpį kursus jau sėkmingai baigė per 100 Estijos, Latvijos ir Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) karininkų. Šių metų 16 savaičių truksiančiuose kursuose dalyvaus 15 klausytojų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Kursų klausytojų laukia atnaujinta, šių dienų aktualijas ir politinę bei pasaulio saugumo situaciją atitinkanti politikos studijų programa. Taip pat planuojama savaitės trukmės pažintinė kelionė po NATO šalių karinių oro pajėgų dalinius: Danijos karališkųjų oro pajėgų bazę, NATO jungtinį oro operacijų centrą Danijoje ir Bendrą valdymo pranešimų centrą Karmėlavoje.

Mokomoji kursų dalis susideda iš 4 pagrindinių sričių: karinių operacijų analizės, planavimo ir logistikos; politikos mokslų; projektų vadybos; lyderystės ir kario etikos. Kursų programa yra parengta atsižvelgiant į Baltijos valstybių KOP karininkų turimą išsilavinimą ir karines žinias bei Baltijos valstybių KOP realijas, tiklus ir siekius.

Karinių oro pajėgų štabo karininkų kursai yra didelis žingsnis kiekvieno karininko, planuojančio savo ateitį susieti su KOP, karjeroje. Karininkai, baigę šiuos kursus, yra pasirengę eiti vadovaujančias pareigas KOP daliniuose, KOP arba kituose nacionaliniuose ir NATO štabuose iki komponento lygmens, taip pat kandidatuoti į aukštesnio lygio Baltijos gynybos koledžo ar kitų NATO koledžų kursus.

KOP štabo karininkų kursai yra svarbus tarptautinis projektas, kuriame, be Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos instruktorių ir dėstytojų, aktyviai talkina ir kitų šalių KOP specialistai. Šiemet kartu su Lietuvos instruktoriais karininkus mokys ir Latvijos karinių oro pajėgų instruktorius.

LKA informacija

Mjr. B. Krasavinienės nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra