Tarptautinis projektas Taikos dienai paminėti

Autorius: Data: 2013-09-23 , 16:43 Spausdinti

Turgelių vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Inesa JANČIORAITĖ-TICHOMIROVA

Neiškirskit, kaimo medžių neiškirskit!

Dar palikit medžius ir lizdų…

(V. Skirmantas)

Mokslo metus Turgelių vidurinės mokyklos mažieji pradėjo Tarptautiniu projektu, kuris suvienijo visus: ir darželinukus, ir pradinių klasių mokinius. Taikos dienai paminėti mokiniai ruošėsi visą savaitę.

Mažieji mūsų mokyklos vaikučiai, kurie lanko ikimokyklinę grupę, sodino tujas. Tuja – gyvybės medis. Darželinukai, auklėtojų padedami, kasė duobeles, pylė vandenį ir kruopščiai pasodinę medelius, linksmai šoko aplink juos.

Kaip simbolį pradinių klasių mokiniai pasirinko ąžuolą – girių karalių – apie kurį skaitė eilėraščius, minė mįsles, surengė parodėlę ir išmoko padainuoti dainą „Žemėj Lietuvos“. Pasodinę ąžuoliuką visi susikibo už rankų, susitaikė su vienas kitu, atsiprašė draugų už kartais negražiai pasakytą žodį ar stumtelėjimą, sudainavo dainą bei pasižadėjo nuolat dalyvauti šiame projekte, kuris padeda visiems susivienyti ir draugiškai gyventi.

Taikos diena yra minima nuo 1981 metų. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karinius veiksmus. Ši diena yra siejama su medelių sodinimu, projekte dalyvauja daugiau kaip 100 000 mokyklų iš 157 šalių. Pirma ENO medžių sodinimo diena buvo surengta 2004 metais ir iki 2017 metų planuojama pasodinti 100 milijonų medelių.

Šio projekto metu mokiniai ugdo pagarbą kitiems ir pasauliui, kuriame gyvename. Ieškodami informacijos apie medžius, jie tyrinėja gamtą, susipažįsta su išoriniu pasauliu. Sodindami medelį vaikai suvokia, kad medžiai kaip ir žmonės yra artimi vieni kitiems, nes kvėpuoja tuo pačiu oru, džiaugiasi tais pačiais saulės spinduliais, juos maitina ta pati žemė, tik skiriasi vardais – medis ir žmogus. Artimai bendraudami su gamta vaikai labiau pradeda gerbti augalus, gyvūnus, o savo rankomis pasodintam medžiui jie pasižada nelaužyti šakų, nekirsti medžių, bet mylėti ir puoselėti gamtą.

Dėkoju mokyklos administracijai, mokytojoms, auklėtojoms ir mokiniams už aktyvų bei draugišką dalyvavimą. Juk taip gera kartu daryti gerus darbus ir būti vieningiems.

Turgelių vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Raimondos Mikalajūnienės nuotr.

Rytų Lietuva , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra