Pagrindinis puslapis Lietuva Tarptautinio projekto Erasmus+ dalyvių susitikimas Italijoje

Tarptautinio projekto Erasmus+ dalyvių susitikimas Italijoje

Tarptautinio projekto Erasmus+ dalyvių susitikimas Italijoje

Projekto dalyvių nuotraukos

Ramunė Mučinienė, Vilniaus rajono  Eitminiškių gimnazijos specialioji pedagogė, logopedė, www.voruta.lt

Rugsėjo 27 – spalio 1 dienomis įvyko ilgai lauktas tarptautinio projekto ERASMUS + „CONNECT-ENJOY MOUNTAINS & LEARNING  OUTDOORS“ dalyvių susitikimas. Lipari (Italija) mieste susitiko Italijos, Slovėnijos, Kroatijos ir Lietuvos partnerių komandos, deja, dėl Covid – 19 sąlygų gyvame susitikime dalyvauti negalėjo Turkijos komanda.

Susitikime dalyvavo apie 20 žmonių. Eitminiškių gimnazijai atstovavo trys II G ir IVG klasių mokiniai ir dvi pedagogės: pradinių klasių mokytoja Kristina Pakultinytė ir specialioji pedagogė, logopedė Ramunė Mučinienė.

Pirmąją susitikimo dieną projekto dalyviai susipažino, pristatė savo šalis, mokyklas pakviesdami virtualiai  pasigrožėti kraštovaizdžiu. Kitą dieną Italijos komanda pakvietė visus smagiai vykti į  įspūdingą Vulkano salą. Sužinojome, kad tai maža vulkaninė sala Tirėnų jūroje, esanti 25 km į šiaurę nuo Sicilijos salos. Ji užima 21 km² plotą, iškyla iki 501 m aukščio ir susideda iš kelių vulkaninių kraterių. Vienas iš šių kraterių priklauso vienam iš keturių ugnikalnių Italijoje (kiti trys – Vezuvijus, Etna ir Strombolis).

Šiuo metu Vulkano saloje gyvena apie 470 gyventojų, kurie pelnosi iš turizmo. Saloje yra keli viešbučiai ir restoranai. Antros dienos įspūdžius pakeitė dar viena nepakartojamai nuostabi diena – aplankytos ir pažintos dar dvi salos: Panarėja ir Strombolis. Panarėja –  antra pagal mažumą (po Basiluzzo) sala Lipario salyne (tai Italijai priklausanti vulkaninių salų grandinė šiauriau Sicilijos). Saloje visus metus gyvena apie 280 gyventojų, o vasarą atvyksta daug turistų. Panarėjoje yra neaktyvus 3,4 km² ploto ugnikalnis. Aukščiausias salos taškas yra Punta del Corvo (421 m). Netoli Punta di Peppe e Maria kaimo yra karštosios versmės.

Populiarus šią mažytę salą lankančių turistų užsiėmimas yra nardymas akvalangu, ypač prie sudužusių laivų tarp pakrantės uolų. Kita sala – Strombolis – garsėja nuolatiniu aktyvumu: jau mažiausiai 2000 metų krateriai  nuo kelių minučių iki kelių valandų intervalais su nedideliais sprogimais nuolatos į keliasdešimties – kelių šimtų metrų aukštį išmeta piroklastines bombas, pelenus, šiek tiek lavos (lavos upių paprastai nebūna). Tokio tipo išsiveržimas vadinamas Strombolio tipo išsiveržimu. 2007 m. vasario 27 d. kalne atsivėrė du nauji krateriai. Iš vieno  jų pradėjo tekėti lava. Kadangi dėl šių įvykių tapo sunkiau apskaičiuoti galimus išsiveržimus, ši teritorija tapo neprieinama turistams. Priešpaskutinę projekto dieną visų tarptautinio projekto dalyvių laukė pažintis su Lipario miestu.

Smagiai bendraudami autobusu vykome į tūkstantmečio tradicijas skaičiuojantį vynuogyną, kuriame susipina skonis, saulė, vėjas ir jūra. 350 metrų virš jūros lygio ramiame senovės Kaolino karjere sukurtas ambicingas vynininkystės ir kraštovaizdžio projektas. Apsilankėme kaparėlių augintojų ūkyje, gilinomės į auginimo subtilybes bei ragavome sūdytų kaparėlių. Paskutinę projekto dieną organizatoriai surengė ,,Kahoot” viktoriną, siekdami sužinoti, ar kitų šalių atstovams pavyko pažinti Eolų salyną ir pagilinti žinias apie Italiją. Iškilmingo atsisveikinimo metu visiems buvo įteikti dalyvio pažymėjimai bei simbolinės dovanėlės.

Malonu žinoti, kad Eitminiškių gimnazijos mokiniai šio susitikimo metu suspėjo užmegzti asmeninius ryšius, susirado draugų ir nuoširdžiai džiaugiasi atsiradusia galimybe artimiau pažinti vieni kitus. Nekantraudami laukiame kitų kelionių ir susitikimų Kroatijoje, Slovėnijoje, Turkijoje ir Lietuvoje.

Naujienos iš interneto