Tarptautinio Fokoliarų judėjimo įkūrėjos Chiaros Lubich antrosios mirties metinės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. kovo 14-ąją minėjome tarptautinio vienybės ir meilės Fokoliarų judėjimo įkūrėjos Chiaros Lubich antrąsias mirties metines. Šia proga Kauno J. Urbšio vid. mokykloje (Partizanų g. 68) vyko minėjimo renginiai. Be kultūrinės programos ir įvairių pasisakymų taip pat buvo parodytas ir BBC parengtas interviu „Akis į akį su Chiara Lubich“, pranešė Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.
 
Fokoliarų judėjimas – vienas iš Katalikų Bažnyčioje XX a. kilusių sąjūdžių, kurio tikslas – prisidėti prie vieningo ir taikaus pasaulio kūrimo, remiantis visuotinės brolybės idėja.
 
Judėjimas vienija įvairaus amžiaus, rasių, kultūrų, socialinės padėties ir religinių įsitikinimų žmones, kurie, likdami ištikimi savo tapatybei, kartu stengiasi plėtoti abipuse pagarba grindžiamą dialogą. Judėjimo ištakos, siekiančios 1943 m. Italiją, neatskiriamai susijusios su Chiaros Lubich (1920–2008) asmenybe.
 
Daugiau negu per 60 gyvavimo metų išsiplėtęs pasauliniu mastu (182 šalyse) fokoliarų judėjimas dabar jungia daugiau nei du milijonus draugų ir kelis milijonus sunkiai suskaičiuojamų prijaučiančiųjų.
 
Pirmi fokoliarų kontaktai su Lietuva užsimezgė septintame dešimtmetyje. Šiuo metu narių grupės susibūrusios įvairiuose Lietuvos miestuose, o Vilniuje veikia trys centrai, koordinuojantys ir remiantys veiklą visoje Lietuvoje, taip pat Latvijoje bei Estijoje.
 
Chiaros Liubich asmenyje Judėjimą už dialogą, vienybę ir taiką skatinančią veiklą įvertino įvairių Bažnyčių atstovai – ortodoksai, anglikonai, evangelikai, įvairių religijų atstovai, nacionalinės ir tarptautinės pasaulietinės organizacijos, tarp jų UNESCO, Europos Taryba, universitetų ir kitų kultūros įstaigų bei savivaldybių administracijos.
 
Judėjimas, apimantis religinę, kultūrinę, ekonominę, politinę ir kitas sritis, išsirutuliojo iš siekio prisidėti prie žmonijos šeimos vienybės ir visuotinės brolybės skleidimo, sekant Jėzaus malda:
 
„Tegul visi bus viena“ (Jn 17, 21). Tai įgyvendinama per dialogą Katalikų Bažnyčios viduje, su įvairių Bažnyčių ir bažnytinių bendruomenių krikščionimis, su žydais, su kitų religijų išpažinėjais, su religinių įsitikinimų neturinčiais žmonėmis. Praktiškai šias idėjas įgyvendinti padėjo šie Jėzaus žodžiai užrašyti Evangelijose:
 
„Mylėk savo artimą kaip save patį“ (Mt 19,19).
 
„Kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių, man padarėte“ (Mt 25,40).
 
„Ne kiekvienas, kuris man šaukia: „Viešpatie, Viešpatie!“, įeis į dangaus karalystę, bet tik tas, kuris vykdo mano dangiškojo Tėvo valią“ (Mt 7,21).

Fokoliarų nuotr.

 
Nuotraukoje: Tarptautinio Fokoliarų judėjimo įkūrėja Ch. Lubich

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra