Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga – Alytaus dailiųjų amatų mokyklos mokinių kūryba Seime

Autorius: Data: 2012-05-29 , 09:57 Spausdinti

2012 m. birželio 1 d., penktadienį, 12 val. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Seimo II rūmų galerijoje bus pristatyta Alytaus dailiųjų amatų mokyklos mokinių kūrybos paroda. Paroda surengta Seimo narės Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės iniciatyva.

Seimo narė sako, kad tarptautinė vaikų gynimo diena, kuri pasaulyje minima jau nuo 1950-ųjų, yra proga prisiminti ir priminti, jog kiekvieno suaugusiojo pareiga – gerbti vaikystę: „Tai laikotarpis, kada žmogus susipažįsta su pasauliu, todėl nuo mūsų visų priklauso, koks tas pasaulis atrodys vaikui – gąsdinantis ir nesaugus, ar skatinantis atsiskleisti ir kurti. Menas, tradiciniai amatai – viena iš sričių, kuriose augantis žmogus gali tobulėti, atskleisti savo talentus, pažinti dvasines vertybes.“

Alytaus dailiųjų amatų mokykla įsteigta 1991 metais atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Alytaus miesto tarybos sprendimu. Joje pradėta mokyti audimo, siuvinėjimo, medžio drožimo ir pynimo iš vytelių amatų. Po poros metų atsirado keramikos ir siuvimo amatai, dar po kelių metų interjero apipavidalintojo ir juvelyro specialybės. Nuo 1998 metų sausio 1 dienos iš papildomo ugdymo mokyklos ji tapo meninės pakraipos profesine mokykla, kurioje teikiamas vidurinis išsilavinimas, o mokyklą baigusieji mokiniai gauna profesinio mokslo baigimo diplomą.

Parodoje eksponuojami dirbiniai iš vytelių, medžio drožiniai, keramikos, juvelyrikos darbai.

Paroda Seimo II rūmų parodų galerijoje veikia nuo gegužės 29 d. iki birželio 7 d.

Seimas , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra