Tarptautinė vasaros stovykla „Kalbos – durys į pasaulį“

Autorius: Data: 2016-08-16 , 10:01 Spausdinti

Tarptautinė vasaros stovykla „Kalbos – durys į pasaulį“

Stovyklos koordinatorės D. Vaišvilienė ir J. Piragienė, Ukmergė

Ar norėtumėte geriau pažinti kitų šalių kultūras, patobulinti užsienio kalbų įgūdžius, puikiai ir turiningai leisti laiką su naujais draugais ir kartu kurti ateities planus? Jei jūsų atsakymas „Taip”, nepraleiskite galimybės dalyvauti tarptautinėse kalbų stovyklose.

Ukmergės rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus bei švietimo centro iniciatyva liepos 24 -rugpjūčio 1 dienomis Veprių laisvalaikio užimtumo ir turizmo filiale vyko tarptautinė stovykla „Kalbos – durys į pasaulį“.  Bendra veikla, noras patobulinti anglų kalbą, geriau pažinti šalių tradicijas ir užmegzti draugystes subūrė miestų partnerių Kamenec Podolsko (Ukraina), Miulhauseno (Vokietija), Tarnovo Podgorno (Lenkija), Livanų (Latvija) ir Ukmergės jaunimą. Lietuvaičių grupę sudarė Dukstynos pagrindinės mokyklos bei Antano Smetonos gimnazijos komandos, laimėjusios I-ąsias vietas savo amžiaus grupėse rajono užsienio kalbų konkurse „Kalbos atveria duris į pasaulį“. Šio konkurso iniciatorius, globėjas bei rėmėjas – Ukmergės rajono Garbės pilietis Vygaudas Ušackas.

 

Ši stovykla išsiskyrė veiklų įvairove ir buvo orientuota į kalbinių bei bendravimo įgūdžių tobulinimą, geresnį kitų pažinimą bei tolerancijos ugdymą. Be pagrindinės bendravimo kalbos – anglų k., vaikai kiekvieną dieną mokėsi frazių ir žodžių lietuvių, latvių, lenkų, ukrainiečių bei vokiečių kalbomis, įdomiai ir kūrybingai pristatė savo šalis, mokėsi tradicinių šokių bei žaidimų. Žavėjomės vaikų bei vadovų entuziazmu ir gebėjimu atliekant lietuvišką „Gransverą”, lenkišką „Polonezą”, linksmą ukrainietišką „Gopaką” bei smagiai dainuojant latvių liaudies dainą.

 

Stovyklos organizatoriai siekė svečius supažindinti su Lietuva ir parodyti kuo daugiau įdomesnių šalies vietų bei objektų. Aplankėme gamtos, istorijos, literatūros bei mitologijos paminklus Anykščiuose, gėrėjomės „Cosmos Paukščių Taku“. Nė vienas neliko abejingas Vilniaus magiškam grožiui, ypatingai senamiesčio aurai ir šiuolaikiniam menui Europos parke. Dalyvaudami nuotykiniame – orientaciniame žygyje stovyklautojai ir vadovai gėrėjosi unikaliu Veprių gamtos lobynu, turininga istorija bei vietinių gyventojų nuoširdumu.

Buvome maloniai nustebę, kiek daug bendra mus siejo su VIII – XI a.vikingų gyventojais: tai ir gyvenimo būdas, karinis menas, žaidimai bei valgymo įpročiai. Galimybę prisiliesti prie istorijos, pasimatuoti karių amuniciją bei protėvių drabužius, pažaisti senovinius intelektualius ir strateginius žaidimus turėjo kiekvienas stovyklautojas.

Pozityvios energijos užtaisą visai dienai padovanojo „Garsiukų“ vadovės Vilma Virbalienė ir Vaida Žiedelienė Folkšoko ir Flashmob(o) pamokėlių bei netradicinio muzikavimo metu. Uždarymo vakarą visi mėgavomės Haroldo Liumparo atliekamais gerai žinomais roko klasikos  kūriniais, suvienijusiais bendrai dainai.

Laukdami olimpinių žaidynių Rio 2016, negalėjome atsispirti norui pajusti sporto varžybų karštinę. Mini olimpiadą pradėjome tradiciniu ritualu: „olimpinės“ ugnies įžiebimu, sportininkų priesaika bei vėliavos pakėlimu. Visi stovyklautojai išbandė savo galimybių ribas estafetėse, krepšinio, stalo teniso, pulo, tinklinio varžybose bei atlikdami užduotis. Intelektualiame žaidime „Protų mūšis“ tarptautinės bei vadovų komandos tikrino ne tik savo žinias, bet ir išgirdo gausybę naujų įdomių faktų. Atsakant į klausimus, tikrai prireikė nemažai žinių iš įvairių sričių.

 

Pasveikinti tarptautinės stovyklos dalyvių, pasidomėti jų veikla bei nuotaikomis atvyko Ukmergės švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė ir vyr. specialistė Inga Krikštaponienė bei švietimo centro direktorius Darius Danielius.

Kūrybingai, aktyviai ir įdomiai bendradarbiaudami su kitų šalių vadovais stovyklos veiklas organizavo  Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojai Edita Komarovienė ir Erikas Liumparas, savanorė Jonė Palaimaitė. Veiklas koordinavoAntano Smetonos gimnazijos mokytoja Daiva Vaišvilienė ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokytoja Jelena Piragienė.

Geriausiai stovyklos sėkmė, užsimezgusi draugystė  bei šilta nuoširdi atmosfera atsispindėjo dalyvių mintyse, išsiskyrimo ašarose ir apsikabinimuose. „Stovykla sujungė penkių tautų širdis per šokius, dainas, pajuokavimus, įdomius pokalbius bei nuotykius. Tikrai tikime, kad dabar, išgirdus tariant Latvija, Lietuva, Lenkija, Vokietija ir Ukraina, malonūs prisiminimai apie stovyklą nušvies mūsų veidus ir sušildys širdis.“ (Zane Puga, Latvija)

Projektą finansavo Ukmergės rajono savivaldybė ir partneriai.

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra