Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ARTVILNIUS’11“ sugrįžta

Autorius: Data: 2011-06-10 , 08:47 Spausdinti

Prieš porą metų Vilniaus – Europos kultūros sostinės programos rėmuose įkurta pirmoji mūsų regione tarptautinė meno mugė „ARTVILNIUS’11“ po metų pertraukos sugrįžta ir vėl lauks vilniečių ir miesto svečių šių metų liepos 13–17 dienomis Litexpo parodų centre Vilniuje.

„Mūsų mieste vėl didelė šventė – pasaulinį pripažinimą pelniusių galerijų ir ambicingų šiuolaikinių jaunų menininkų darbų mugė. Malonu čia, savo mieste, pamatyti, pajausti ir prisiliesti prie geriausių šių laikų menininkų darbų, prie autorių, kurių darbai eksponuojami garsiausiose pasaulio meno galerijose“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak mero, nereikia būti ypatingu meno žinovu, kad suprastum, koks tai naudingas mūsų miestui renginys, koks įdomus tiek mūsų žmonėms, tiek užsienio svečiams ir koks svarbus jauniesiems menininkams.

Šiųmetinėje meno mugėje bus pristatyta plati ir reprezentatyvi šiuolaikinio meno galerijų panorama „nuo Almatos iki Niujorko, Joje dalyvaus 66 meno galerijos iš Lietuvos, JAV, Japonijos, Prancūzijos, Portugalijos, Danijos, Kroatijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos, Kazachstano, Olandijos.

Gausiai savo šaliai atstovauja ir lietuviškos galerijos – net 38 iš Lietuvos regionų. Šalia garsių, daug metų veikiančių „Lietuvos Aido“, „Meno parko“, „Kauno lango“, „Meno nišos“, rodoma ir visa eilė jaunų, tik pradedančių įsitvirtinti, bet turinčių potencialą, galerijų.

Meno mugės „ARTVILNIUS’11“ erdvėse vyks papildomi renginiai: jaunųjų menininkų skulptūrų, objektų ir instaliacijų parodos, video meno seansai, podiumo diskusijos, edukaciniai renginiai. Lankytojams bus rengiamos meno gidų ekskursijos.

Šiemet Lietuvos meno galerininkų  asociacijos iniciatyva dalyvaujančios galerijos bus vertinamos tarptautinės žiuri įvairiose kategorijose – geriausios Lietuvos ir užsienio galerijų ekspozicijos, geriausi jaunieji (iki 35 metų amžiaus) Lietuvos ir užsienio menininkai, geriausias galerijos pristatytas menininkas, taip pat bus įvertintas menininkas už skulptūros objektą ar instaliaciją parodinėse erdvėse. Mugės laureatai bus apdovanoti Vilniaus miesto savivaldybės – šio renginio padėkos raštais, rėmėjų prizais.  

Pasak profesorės, meno vadovės Ramintos Jurėnaitės, šių metų mugėje bus pateikta maloni staigmena – stendas pradedančiam kolekcionieriui. Menininkai ir galerininkai, norėdami padrąsinti meno mylėtojus, svajojusius, bet iki šiol nedrįsusius ar negalėjusius pradėti kolekcionavimo, žengti pirmą žingsnį. Visi nedideli, bet vertingi ir intriguojantys meno kūriniai šiame stende bus parduodami už ganėtinai patrauklią kainą.

Tarptautinė  meno mugė „ARTVILNIUS’09“ buvo vienas iš stambiausių ir svarbiausių „Vilniaus kultūros sostinės 2009“ vykdomų projektų. Tai buvo platforma, kurioje užsimezgė daug tarptautinių mainų ir kontaktų“, – prisiminė pirmąją mugę Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė. „Šiais metais laukiamas dar didesnis lankytojų skaičius – apie 30 tūkst. lankytojų. Tikime, kad tai bus dar vienas žingsnis, prisidėsiantis prie meno kolekcionavimo Lietuvoje augimo ir kelių į tarptautinę meno rinką atvėrimą“.

2009 m. pirmąją  tarptautinę meno mugę aplankė per 20 tūkst. lankytojų, dalyvavo 92 meno galerijos iš 28 pasaulio šalių, eksponuota daugiau nei 500 menininkų kūrinių.   Pirmoji meno mugė buvo puikiai įvertinta dalyvavusių galerininkų ir tarptautinių meno ekspertų.

ARTVILNIUS’11 – vienas iš svarbiausių kultūrinių industrijų renginių, didinantis užsienio turistų srautus, kuriantis pridedamąją ekonominę vertę Lietuvoje. Tikiuosi, kad ši puiki iniciatyva tik įsibėgėja – ši meno šventė taps mūsų miesto tradicija, be kurios neįsivaizduosime savo vasaros Vilniuje nei mes, nei mūsų vaikai“, – pažymėjo Vilniaus meras A. Zuokas.

Daugiau informacijos: „ARTVILNIUS’11“ vadovė, Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė, el. p. diana.stomiene@artvilnius.com, tel. 8 5 261 09 75, mob. tel. 370 640 38 220

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra