Tarptautinę šeimos dieną Lietuva švęs Rumšiškėse

Autorius: Data: 2011-05-02 , 11:05 Spausdinti

2011 m. gegužės 14–15 d. Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, Tarptautinės šeimos dienos proga vyks didžiausias Lietuvoje visai šeimai skirtas renginys „Čia visa Lietuva“.

Antrus metus organizuojamas festivalis kvies visiems kartu puoselėti gražiausias tautos tradicijas ir stiprinti tarpusavio ryšį – suburs Lietuvos gyventojus ir svečius, leis iš arčiau pažinti tautinį paveldą, siūlydamas gausybę pramogų suteiks išskirtinę galimybę turiningai, linksmai ir įsimintinai praleisti laiką.

Festivalyje – turiningos pramogos visai šeimai

Dvi dienas truksiančio renginio metu visi – tiek suaugusieji, tiek vaikai – galės įvairiomis formomis skirtingose Lietuvos liaudies buities muziejaus vietose susipažinti su lietuvių liaudies kultūra, tradicijomis, papročiais. Maži ir dideli turės progą lankyti parodas, dainuoti, šokti, prisiminti nuotaikingus žaidimus, atrakcionus, amatininkų mugėse įsigyti unikalių lietuviškų gaminių, o ūkininkų turguje – sveikų lietuviškų produktų.

„Praėjusių metų renginys sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo ir į Rumšiškes sukvietė gausų būrį pasiilgusiųjų įdomiai leisti laiką po atviru dangumi. Renginio programa siūlė pačias įvairiausias pramogas nuo liaudiškų žaidimų, aitvarų leidimo, gatvės muzikantų pasirodymų iki Lietuvos bei užsienio tautinių ansamblių, Viduramžių riterių pasirodymų bei įvairių čempionatų. Šiais metais žadame dar įdomesnę ir visapusiškesnę programą“, – teigė festivalį organizuojančios VšĮ „Combo concert“ direktorius Arūnas Eitutis.

Dainuoti ir šokti kvies žinomi kolektyvai

Gegužės 13 d. festivalį „Čia visa Lietuva“ pradės ir susirinkusiuosius dainuoti kvies LTV etnografinės vakaronės „Duokim garo“ finalinio koncerto dalyviai, gegužės 14–15 d. stovėti vietoje neleis tautinio meno ansamblis „Nemunas“, valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, folkloro ansamblis „Goštauta“, įvairios kapelos, vaikų erdvėje savo geriausiųjų dainų repertuarą pristatys publikos pripažinimą pelnęs kolektyvas „Tele bim-bam“, vaikinų grupė „Kvinta“, įvairūs vaikų kolektyvai.

Siūlys išbandyti jėgas įvairiuose čempionatuose

Festivalyje bus gausu varžybų: aistras kaitins žoliapjovių lenktynės, Lietuvos Galiūnų, Grilio ir Medkirčių čempionatai. Atviras Lietuvos medkirčių čempionatas tylą skrodžiančiu motorinių pjūklų gausmu kvies visus, besidominčius medžio kirtimo, šakų genėjimo, stiebų pjaustymo technologijomis – jie būriuosis ir stebės greitus, koordinuotus ir preciziškus medkirčių veiksmus. Praėjusiais metais festivalyje „Čia visa Lietuva“ vykęs atviras medkirčių čempionatas sutraukė labai daug susidomėjusiųjų ir dalyvių – jame dalyvavo 16 medkirčių iš Lietuvos ir 9 svečiai iš Latvijos, Baltarusijos ir Estijos. Šiemet prie minėtų šalių atstovų žada prisijungti Lenkijos komanda ir Pasaulio čempionas estas Andresas Oleskas (Andres Olesk).

„Čia visa Lietuva“ kvies išbandyti savo jėgas ir Galiūnų čempionate „Lietuvos galiūnų taurė 2011“ – susirungti su Lietuvos galiūnais profesionalais. „Lietuvos galiūnų taurėje 2011“ žada dalyvauti stipriausias visų laikų pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas, įvairių čempionatų prizininkai Vidas Blekaitis ir Saulius Brusokas.

Džiugins pramogų ir atrakcijų įvairove

„Čia visa Lietuva“ lankytojus – močiutes, mamas, dukras, senelius, tėčius, sūnus, jų draugus ir kaimynus – džiugins ir paradas, kurio metu renginio dalyviai žygiuos iš Dzūkijos į Miestelį, „Fotoskrydžio“ paroda, pirčių kiemas, dėmesį trauks kinologų parodomosios pratybos su šunimis, Žemaitukų veislės arklių pasirodymai bei kitos aktyvios atrakcijos.

Mažiausiesiems ir tiems, kurie su džiaugsmu prisimena savo vaikystę, šeimų festivalis atvers duris į pasakų erdves – aitvarų ir milžiniškų muilo burbulų pievas, zoologijos parkelį, skautų stovyklavietes bei kitas specialiai jiems pritaikytas ir džiaugsmą keliančias Lietuvos liaudies muziejaus kerteles.

Vaikų erdvėje šeštadienį ir sekmadienį įdomią programą mažiesiems pasiūlys cirko artistai, parengę programas su gyvūnėliais bei akrobatinius triukus, Kauno Kazio Binkio teatras, kviesiantis šokti, dainuoti, žaisti žaidimus, varžytis sporto rungtyse, pabendrauti su žinomų pasakų personažais. Čia taip pat rinksis ir mėgstantieji skaniai pavalgyti – jiems bus siūloma dalyvauti ledų ir sumuštinių valgymo varžybose, o prisivalgius – „pasportuoti“ vaikų diskotekoje.

Festivalio šeimai „Čia visa Lietuva“ dalyviai ir svečiai atidarys ir ilgai lauktą namelių ant ratų sezoną. Atvykusieji su kemperiu ne tik turės galimybę paįvairinti kasdienybę, bet ir nakvoti muziejaus teritorijoje – visą savaitgalį negalvojant apie kelionę namo turiningai leisti laisvalaikį su šeima.

Į besirungiančius ir kitaip besilinksminančius šeimos narius „Čia visa Lietuva“ siūlys pažvelgti ir iš oro baliono ar parasparnio.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.ciavisalietuva.lt

Daugiau informacijos: „Čia visa Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Indrė Sekevičienė, tel. + 370 620 32720, el. p. naujienos@combo.lt

Liaudies buities muziejus , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra