Tarptautinė mozaikų paroda „Tapatybės ženklai“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 8 d. (trečiadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) bus atidaroma tarptautinė mozaikų paroda „Tapatybės ženklai“. Paroda, surengta įgyvendinus Latvijos dailės akademijos bei Latvijos nacionalinės UNESCO komisijos, projektą, skirtą plėtoti tarpkultūrinį dialogą, veiks iki šių metų spalio 1 d.
 
Projektas „Tapatybės ženklai“, pratęsia UNESCO, Pietų Kaukazo ir Baltijos valstybių bendradarbiavimą kūrybingumo srityje, inicijuotą Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos 2003 m., kai tuo pačiu tikslu buvo surengti šių šalių kultūros politikų bei vadybininkų apskritieji stalai, vyko koncertai, parodos, kino retrospektyvos.
 
Šio projekto metu Latvijos, Lietuvos, Estijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Gruzijos bei Prancūzijos dailės akademijų ir kt. šios srities aukštųjų mokyklų studentai (15) ir dėstytojai (7) dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse (2009 m. lapkričio 23-27 d., Ryga), kuriose buvo sukurtos mozaikos kultūrų įvairovės ir tapatybės tema. Šilta kūrybinių dirbtuvių atmosfera, puiki Latvijos dailės akademijos projekto vadyba, galimybė susipažinti su Rygos senamiesčiu, dailės parodomis davė daug peno jauniesiems projekto dalyviams, užsimezgė ryšiai tarp Kaukazo ir Baltijos šalių dėstytojų ir studentų, gimė idėjos tolimesniam kūrybiniam bendradarbiavimui.
 
Projekto sumanytojai kėlė klausimus: kas yra mūsų tapatybės ženklai, kuo jos skiriasi, ką reiškia menininkui kultūrų įvairovė. 21 amžius pasižymi tuo, kad tarp skirtingų valstybių ir kultūrų vis labiau išsitrina ribos, kuriasi universali kultūrinė erdvė. Tuo pat metu globalizacijos procesas kelia grėsmę unikalioms ir individualioms kultūros raiškoms. Projekto dalyviai buvo kviečiami diskutuoti apie kultūrinius bendrumus ir skirtumus, ieškant kiekvienos atstovaujamos valstybės ir kultūros savitumų bei atrandant bendrąsias apjungiančias ypatybes. Kultūrų įvairovės sąvoka aprėpia daugelį apsektų, susijusių su aplinkos, vystimosi, lyčių lygybės, jaunimo, kultūros paveldo ir kt. temomis.
 
Menininkai, turintys skirtingas socialines, kultūrines ir etines šaknis, turėjo išreikšti savo apmąstymus meninėmis priemonėmis, sukurdami po 2 mozaikas. Lietuvai projekte atstovavo Vilniaus dailės akademijos monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros lektorė Ieva Skauronė ir studentai Laura Ajutytė bei Linas Jusionis. Kūrybinių dirbtuvių metu dėstytojai pristatė studentams mozaikos, vienos iš seniausių monumentaliosios tapybos technikų, istoriją savo šalyse.
 
Parodos lankytojai Vilniuje galės išvysti unikalias smaltos mozaikas, kurios jau buvo eksponuotos UNESCO būstinėje Paryžiuje.
 
Daugiau informacijos: Lauksmina Kriščiūnaitė: (8 5) 210 73 42; el.pašto adresas: lauksmina@unesco.lt
 
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas:
 
I-IV – 8-17 val.
V – 8-16 val.
 
www.unesco.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra