Tarptautinė mokslo konferencija „Baltai ir slavai: dvasinių kultūrų sankirtos“

Autorius: Data: 2011-09-10 , 09:02 Spausdinti

2011 m. rugsėjo 14-16 d. Lietuvos Respublikos Seime vyks tarptautinė mokslo konferencija „Baltai ir slavai: dvasinių kultūrų sankirtos“, skirta akademikui Vladimirui Toporovui atminti.

Rugsėjo 13-ąją Seimo spaudos konferencijų salėje pristatoma tarptautinė mokslo konferencija „Baltai ir slavai: dvasinių kultūrų sankirtos“, skirta žymiam mokslininkui akademikui Vladimirui Toporovui atminti. Šis tarptautinis forumas Seime vyks rugsėjo 14-16 dienomis.

Konferencijoje bus apžvelgti esami baltų ir slavų sąveikos tyrimai, apibendrinta jų dabartinė veikla ir duotas naujas postūmis naujoms šios srities studijoms. Šį tarptautinį renginį organizuoja Vilniaus universitetas, Rusijos mokslų akademijos Slavistikos institutas, Lietuvių kalbos institutas, Seimo nariai Valentinas Stundys, Gintaras Songaila. Konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Europos šalių, kuriose plėtojamos baltistikos studijos.

Spaudos konferencijoje tarptautinį forumą pristatys, apie akademiko V. Toporovo veiklą ir jo reikšmę abiems kultūroms kalbės doc.dr. Antanas Smetona, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas, prof. habil. dr. Tatjana Civjan, Rusijos MA Slavistikos instituto Tipologijos ir lyginamosios kalbotyros skyriaus vadovė ir dr. Marija Zavjalova, šio skyriaus vyresnioji mokslinė bendradarbė.

Akademikas V. Toporovas(1928-2005) didelį dėmesį skyrė baltų kalbų tyrimams, nusipelnė lietuvių kalbos istorijai ir kultūrai. Per 50 mokslinės veiklos metų akademikas stebino plačiu ir išsamiu tyrimų spektru. V. Toporovas gilinosi į lingvistikos, folkloro, literatūros, mitologijos, semiotikos, istorijos, religijos, meno istorijos sritis. Jo atlikti darbai turėjo didelės įtakos mokslo pasaulyje, turtino baltų ir slavų kultūrų erdvę.

Konferencija, skirta garsiam mokslininkui atminti, yra reikšminga ne tik mokslo pasauliui, bet įdomi ir plačiajai visuomenei, kuri domisi baltų kultūros paveldu ir Europos kultūrų sąveika, taip pat politikams, kuriems rūpi Lietuvos mokslo ir kultūros politika.

Norintieji dalyvauti konferencijoje gali iš anksto registruotis: nijole.balciuniene@lrs.lt, tel. (8 5) 239 6334

Seimo nariai: Valentinas Stundys, Gintaras Songaila

Parengė Sigita Nemeikaitė, Seimo nario Gintaro Songailos padėjėja, tel. 8 616 19415

Programa

Teziu_knyga3

Seimas , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra