Tarptautinė mokslinė konferencija „Tiurkų istorija ir kultūra Lietuvoje“

Autorius: Data: 2013-05-27 , 11:22 Spausdinti

2013 m. gegužės 29–30 dienomis Vilniaus universitete Centrinių rūmų ansamblio Mažojoje Auloje (Universiteto 3) vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Tiurkų istorija ir kultūra Lietuvoje“ (615-osioms totorių ir karaimų įsikūrimo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštijoje metinėms paminėti).

Konferencijos tikslas – pristatyti naujausius mokslinius tyrimus ir pasidalinti duomenimis tiurkų istorijos, kultūros, religijos, kalbos ir literatūros tyrimų srityse, taip pat padėti tvirtą pagrindą kryptingiems ir nuosekliems Osmanų imperijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos santykių istorijos tyrimams (diplomatiniai santykiai tarp Osmanų imperijos ir LDK buvo užmegzti dar XV–XVI a.). Siekiama, kad su šios srities tyrimais susipažintų plačioji visuomenė, o ypač totorių ir karaimų bendruomenės. Konferencijoje bus nagrinėjamos abiejų šių tiurkų tautų transformacijų XX a. ir naujų XXI a. iššūkių temos.

Konferenciją rengia Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Kultūrinių bendrijų studijų centras, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Turkų kalbos centras ir Vilniaus apskrities totorių bendruomenė.

Istorija , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra