Tarptautinė konferencija „Kraštovaizdis prasideda už slenksčio“

Autorius: Data: 2012-08-17 , 11:17 Spausdinti

2012 m. rugpjūčio 23 d. tarptautinė konferencija „Kraštovaizdis prasideda už slenksčio“ vyks Anykščiuose, Koplyčioje (Vilniaus g. 36).

Kas formuoja kraštovaizdį Lietuvoje? Kaip mes suvokiame kraštovaizdžio formavimą ir iš ko semiamės patirties, ar mokame pasinaudoti gerąja užsienio patirtimi, ar tik bandome perkelti pavyzdžius iš kitur, kurie vargu ar tinka mūsų miestų, miestelių kraštovaizdžiui.

Kaip dažnai susiduriame su apželdinimo projektų planuotojų ir vykdytojų neišmanymu? Ar pakankamą dėmesį skiriame darbų atlikimo kokybei, o atlikus darbus, kokybiškai ir nuolatinei tokių objektų priežiūrai?

Kaip turime šviesti ir ugdyti visuomenę, kad ji taptų dar labiau vertinančia savo gamtos ir kultūros paveldą, mokančia jį tausoti ir puoselėti?

Anykščių r. savivaldybė yra viena iš aktyviausių Lietuvoje vykdanti ekologinius, patrauklius visuomenei gamtinio paveldo pritaikymo lankytojams apželdinimo – floristikos projektus. 2011 m. Savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“ už iniciatyvą ir rūpestį tvarkant saugomas teritorijas. Anykštėnai – žmonės turintys jautrų estetinį pojūtį, kuriantys aplinkos grožį, siekiantys juo pasidalinti su čia atvykstančiais. Todėl kviečia šioje tarptautinėje konferencijoje, kartu su specialistais iš Austrijos bei Vokietijos, diskutuoti apie kraštovaizdžio apsaugos ir tvarkymo pokyčius, prasidedančius nuo savo kiemo.

Sugrįžkime prie savo tradicijų ir remdamiesi progresu, žiniomis, gerąja patirtimi kurkime ir puoselėkime savo aplinką.

Rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienis)

9.30 val. – Registracija.

Kraštovaizdžio formavimas

10.00 val. – Vidmantas Bezaras, LR aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius. Lietuvos kraštovaizdžio politikos formavimas ir įgyvendinimas.

10.20 val. – Doc. Linas Naujokaitis, UAB „Urbanistika“ vyriausiasis architektas. Kraštovaizdžio formavimo strategija.

10.40 val.Lina Blažytė, Anykščių r. savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja. Istorinio kraštovaizdžio atkūrimas ir su juo susijusios problemos. Burbiškio dvaro Anykščių r. pavyzdys.

Kraštovaizdžio tvarkymas. Lietuvos ir užsienio patirtys, modeliai

10.50 val.Daiva Gasiūnienė, Anykščių r. savivaldybės administracijos Architektūros ir urbaniztikos skyriaus vedėja. Prie kraštovaizdžio tvarkymo problematikos prisilietus.

11.10 val.Sigita Bugenienė, architektė. Vietos identiteto išryškinimas formuojant Anykščių miesto kraštovaizdį.

11. 30 val. – Arbatos pertrauka.

12. 00 val.Lina Blažytė, Christa Ringkampf, kraštovaizdžio architektė, projektų vadovė (Berlynas, Vokietija). Pirmosios decentralizuotos ekologinio meno parodos idėja – Anykščiai, Burbiškis. Bendro tarptautinio projekto, teikiamo LIFE+ priemonei, pristatymas.

12.25 val.Christa Ringkampf, „Natur im Garten“ ekologinis Žemutinės Austrijos projektas.

12.40 val.Frank Schröder, Kraštotvarkos projektų techninio įgyvendinimo vadovas (Havelio regionas, Vokietija). Gartenschau – Miesto vystymo instrumentas Sakhsonijos Anhalto žemės (Wernigerode – Aschersleben – Havelregion).

13.00 val.Viktoria Krüger, kraštotvarkininkė, kocepcijų kūrėja (Hanoveris,Vokietija). Hanoverio parkų regionas.

13.20 – Spaudos konferencija.

13.30 val. – Pietūs, Anykščių Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelės lankymas.

Želdynų atkūrimas ir priežiūra. Visuomenės švietimas, gyventojų įtaka pokyčiams

15.00 val.Rūta Stipinaitė, inžinierė-dendrologė, projektų techninio įgyvendinimo vadovė, Arvydas Rutkauskas, Lietuvos dendrologų draugijos pirmininkas. Istorinių želdynų atkūrimas. Profesionalumas, kokybė, tęstinė priežiūra ir priežiūros pavyzdžiai.

15.30 val.Stasė Jatužienė, kraštovaizdžio architektė, „UAB Rudista“. Želdynų priežiūra – būtinybė ir kasdienybė.

15. 50 val.Albertas Lamauskas, architektas. Apie sodybų želdinimą.

17.00 val.Gamtos muzika. Muzikinio video projekto „Anykščiai Ni&Co akimis“ CVD pristatymas. Gedimino Gelgoto ir Naujų idėjų kamerinio orkestro koncertas.

Konferencija vyks lietuvių kalba ir bus verčiama į/iš vokiečių kalbą.

Apie dalyvavimą maloniai prašome pranešti el. paštu: lina.blazyte@anyksciai.lt

Asmenys kontaktams: Lina Blažytė, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja, tel.+370 381 58147, el. paštas: lina.blazyte@anyksciai.lt

Daiva Gasiūnienė, Anykščių rajono savivaldybės administracijos, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja, tel. 8 381 58 062, el. paštas: daiva.gasiuniene@anyksciai.lt

Kultūra , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra