Tarptautinė koncepcijos vystymo ir eksperimentavimo konferencija Vilniuje sprendė aktualius rytdienos iššūkius

Autorius: Data: 2012-11-12 , 11:40 Spausdinti

Vilniuje 2012 m. lapkričio 8 dieną baigėsi NATO Aljanso vadavietės transformacijai, JAV kariuomenės Jungtinio štabo ir Lietuvos energetinio saugumo centro tarptautinė koncepcijos vystymo ir eksperimentavimo (Concept Development & Experimentation, CD&E) konferencija, skirta jungtinių pajėgų optimizavimui 2020-iesiems ir vėliau – „Optimising Joint & Combined Forces for 2020 and Beyond“.

Tris dienas vykusiame renginyje dalyvavo apie 200 energetinio saugumo problema besidominčių ekspertų iš 30 šalių, akademinės bendruomenės, pramonės atstovų. Diskusijas ir seminarus vedė ekspertai iš įvairių užsienio šalių. Jie aptarė aktualias globalias problemas, iššūkius, galimus sprendimus ir idėjas energinio saugumo srityje, bei vykdant jūrų saugumo operacijas.

Aukščiausiosios sąjungininkų vadavietės transformacijai strateginių planų ir politikos štabo viršininko pavaduotojas generolas majoras Peteris Bayeras pabrėžė tarptautinio bendradarbiavimo svarbą.

Grėsmės, su kuriomis susiduria mūsų šalys, yra globalios. Galimybė keistis nuomonėmis su ekspertais iš įvairių užsienio šalių praplečia mūsų akiratį ir padeda ieškant galimų problemų sprendimų modelių“, – sakė jis.

Renginiu siekta sukurti informacijos keitimuisi ir santykių stiprinimui palankią aplinką, pabrėžti koncepcijų kūrimo ir ekperimentavimo metodologijos ir praktinio pritaikymo privalumus optimizuojant jungtinių pajėgų galimybes. Konferencijoje aptartos aktualios problemos, iššūkiai, galimi jų sprendimai ir idėjos energinio saugumo srityje, vykdant jūrų saugumo operacijas.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis baigiamojoje kalboje teigė, kad konferencija pasiekė savo tikslus.

Seminare aktyviai dalyvavę ekspertai pateikė vertingų pasiūlymų dėl tolesnės veiklos jungtinių pajėgų optimizavimui 2020-iesiems ir vėliau. Esu įsitikinęs, kad patirtis įgyta keičiantis idėjomis ir aptariant problemų sprendimo būdus prisidės prie karinio energetinio efektyvumo didinimo, NATO pajėgų optimizavo ir pajėgumų plėtojimo ateityje, taip pat pravers ir NATO partnerių karinėms pajėgoms“, – teigė V. Tamošaitis.

Tokio pobūdžio konferenciją NATO sąjungininkų pajėgų vadavietė transformacijai ir JAV kariuomenės Jungtinis štabas organizuoja nuo 2002 metų.

Alfredo Pliadžio ir Giedrės Maksimovič nuotr.

Konferencijos nuotraukų galerija

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra