Tarptautinė Baltijos akademija netenka leidimo vykdyti studijas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nuo šių metų liepos 1 d. Tarptautinė Baltijos akademija (TBA) netenka leidimo vykdyti studijas.
Šiandien Vyriausybė nusprendė stabdyti Tarptautinės Baltijos akademijos (TBA) Lietuvoje veiklą,  susijusią su aukštojo mokslo studijų organizavimu. Tokį siūlymą buvo pateikusi Švietimo ir mokslo ministerija po komisijos atlikto tyrimo.
Komisija konstatavo, kad TBA nuolat pažeidinėjo Lietuvos teisės aktus, reglamentuojančius studijų pagal užsienio šalių aukštųjų mokyklų studijų programas vykdymą, ignoruodama Vyriausybės nustatytus reikalavimus vengė teikti Švietimo ir mokslo ministerijai informaciją apie vykdomas, nebevykdomas, naujai pradedamas vykdyti studijų programas arba pateikdavo klaidinančią informaciją.
TBA nėra savarankiška įstaiga, nors visuomenės informavimo priemonėse ir prisistatinėjo aukštąja mokykla. Teisinė TBA forma yra viešoji įstaiga, kuri tik vykdo konkrečias užsienio aukštosios mokyklos programas. Už TBA  vykdomas studijų programas, materialinę bazę, pedagoginį personalą, išduodamus diplomus ir vykdomų studijų kokybę Lietuvoje atsako Latvijoje veikiantis Baltijos rusų institutas.
Tačiau TBA nėra pateikusi Latvijos Respublikos aukštojo mokslo sritį reguliuojančios valstybės institucijos (Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos) tarpininkavimo rašto dėl Baltijos rusų instituto studijų programų vykdymo Lietuvoje. Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija 2005 m. balandžio 8 d. raštu informavo, kad Baltijos rusų institutas nėra gavęs leidimo vykdyti studijas Lietuvoje, taip pat neturi licencijų studijų programoms Lietuvoje vykdyti.
Studijuojantys TBA pagal Baltijos rusų instituto studijų programas, yra Baltijos rusų instituto studentai ir jų studijų tęsimo klausimus turi spręsti Baltijos rusų institutas. Jeigu Baltijos rusų institutas nespręstų šios problemos, studentai galėtų tęsti studijas Lietuvos nevalstybinėse aukštosiose mokyklose, o esant laisvų vietų – valstybinėse aukštosiose mokyklose, mokant už studijas aukštosios mokyklos nustatytą visą studijų kainą.
Švietimo ir mokslo ministerija sudarė sąrašą Lietuvos aukštųjų mokyklų, teikiančių panašias studijų programas kaip Tarptautinė Baltijos akademija. Jis bus paskelbtas Švietimo ir mokslo ministerijos interneto puslapyje, informaciją bus galima gauti ir telefonu.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra