Tarptautinė akių ligos asociacija giria Lietuvą už pažangą, kovojant su aklumą sukeliančia liga

Autorius: Data: 2011-11-11 , 11:08 Spausdinti

Sveikatos apsaugos ministerija įpareigojo Valstybinę ligonių kasą užtikrinti saugų ir efektyvų gydymą sergantiesiems akių liga – šlapiąja amžinės geltonosios dėmės degeneracijos (AGDD) forma. Tarptautinės amžinės geltonosios dėmės degeneracijos asociacija sveikina, kad Lietuvai užteko valios prisijungti prie pasaulinės kovos su šia pavojinga akių liga.

Amžinės geltonosios dėmės degeneracijos pacientų draugijos Lietuvoje prezidentė Dalia Marija Žižliauskienė pasakoja, kad AGDD – tai centrinės tinklainės – geltonosios dėmės – pakenkimas, kuomet geltonojoje dėmėje nyksta ląstelės ir ima silpti centrinis regėjimas. Ši akių liga dažniausiai pasireiškia vyresniems nei 50-60 metų amžiaus žmonės. Laiku nepradėjus tinkamo gydymo, pacientams gresia žymus regėjimo susilpnėjimas ir regėjimo netekimas.

Tarptautinės amžinės geltonosios dėmės degeneracijos asociacijos vadovas Narinder Sharma atkreipia dėmesį, kad šiuo metu šalys, kuriose visuomenė sensta, turi susidoroti su iššūkiu – laiku užkirsti kelią vyresnio amžiaus žmonių aklumui. „AGDD ligos atvejų skaičius kasmet auga nepaliaujamai. Prognozuojama, kad 2020 m. sergančiųjų šia liga bus apie 40 mln., t. y. 7 mln. daugiau nei 2010 m. Taigi, šiai problemai spręsti būtinas ypatingas ir toliaregiškas dėmesys“, – pasakojo N. Sharma.

Tarptautinės AGDD asociacijos duomenimis, praėjusiais metais išlaidos 733 milijonams žmonių pasaulyje (silpnaregių ir aklųjų), siekė beveik 7,5 milijardus litų. Šios išlaidos sudaro tiesiogines sveikatos priežiūros išlaidos, neformalus slaugymo laikas, prarastas žmonių produktyvumas ir mokestinės pajamos, skirtos finansuoti sveikatos priežiūrai. Prognozuojama, kad iki 2020 m. šios išlaidos smarkiai augs, jeigu šalys nesiims priemonių užtikrinti efektyvią AGDD prevenciją ir gydymą.

AGDD sergantiems pacientams prireikia visokeriopos artimųjų ir valstybės institucijų pagalbos. Pacientų gyvenimo kokybė pablogėja – sergantieji susiduria su nepatogumais kasdieniame gyvenime, socialine priklausomybe, išgyvena dažnesnius nerimo ir depresijos atvejus. AGDD pacientams gresia didesnė rizika nukristi, patirti fizines traumas“, – teigė N. Sharma.

Šiuo metu Lietuvoje sergantiesiems šlapiąja AGDD forma gydytojai-oftalmologai dviejose didžiosiose akių ligų klinikose jau turi galimybę taikyti gydymą vaistais „Lucentis“. Gydymas taikomas daliai pacientų, kurių ligos stadija atitinka apibrėžtus kriterijus. Šis vaistas yra įtrauktas į AGDD gydymo metodikas. Tyrimai įrodė, kad jis daugiau kaip 90 proc. pacientų padėjo išsaugoti regėjimo aštrumą, o daugiau nei trečdalio regėjimas pagerėjo.

Tarptautinė AGDD asociacija sveikina Lietuvą, kuri nenusigręžė ir suteikė sergantiesiems šlapiąja AGDD forma aukščiausius standartus atitinkantį gydymą. Asociacija tikisi, kad Lietuvos pavyzdys paskatins ir kitas šalis tinkamai įvertinti problemą, nes jos ignoravimas kainuoja ne tik milijardus litų, bet ir sukelia didžiulį skausmą regėjimo netenkantiems žmonėms, kurie praranda visavertį gyvenimą.

Apie tarptautinę AGDD asociaciją (angl. „AMD Alliance International“)

Tarptautinės amžinės geltonosios dėmės degeneracijos asociacijos tikslas – suteikti žinių, pagalbos ir vilties su AGDD susidūrusiems asmenims bei šeimoms visame pasaulyje. Organizacija atstovauja daugiau kaip 30 mln. AGDD sergančių žmonių visame pasaulyje. Tarptautinė AGDD asociacija savo misiją įgyvendina:

  • Didindama AGDD žinomumą bei supratimą;
  • Aktualizuodama švietimo svarbą, ankstyvą diagnozę bei ligos gydymo ir reabilitacijos galimybes;
  • Išsaugodama sergančiųjų AGDD regėjimą ir pagerindama jų gyvenimo kokybę.
http://regoscentras.lt/regos-korekcija-lazeriu/

Lietuva , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra