Tarpinė ES prognozė. Nors situacija pasaulyje dar nėra tvirta, ekonomikos atsigavimas tęsiasi

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Pastaruoju metu ES ekonomika vis labiau atsigauna. Antrąjį 2010 m. ketvirtį BVP augo ypač smarkiai, ir tai buvo labiau susiję su vidaus paklausa, negu anksčiau tikėtasi. Nors vis dar manoma, kad antroje metų pusėje ekonominė veikla sulėtės, prognozuojama, kad, palyginti su pavasario prognoze, ketvirčio rodikliai bus šiek tiek geresni dėl antrąjį ketvirtį įsibėgėjusio ekonomikos atsigavimo.
 
Šiuo metu prognozuojama, kad 2010 m. realusis BVP augs sparčiau – ES jis pasieks 1,8 proc., o euro zonoje – 1,7 proc. Vis dėl to atsigavimas tebėra trapus, nes dar yra daug netikrumo, o pažanga valstybėse narėse yra nevienoda. Komisijos infliacijos 2010 m. prognozė nuo pavasario iš esmės nepasikeitė ir išlieka 1,8 proc. ES ir 1,4 proc. euro zonoje.
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13092010_tarpine_prognoze_lt.htm
 
Specialiajame „Eurobarometro“ tyrime teigiama: 9 iš 10 europiečių tvirtai pasisako už paramą vystimuisi
 
Kaip teigiama šiandien paskelbtame specialiajame „Eurobarometro“ tyrime, Europos piliečiai ir toliau ryžtingai pasisako už paramos teikimą besivystančioms šalims. Tyrimo duomenimis, likus savaitei iki JT aukščiausiojo lygio susitikimo dėl tūkstantmečio vystimosi tikslų, 89 % respondentų paramą vystimuisi laiko svarbia arba labai svarbia.Du iš trijų europiečių įsitikinę, kad ES privalo laikytis savo pažadų iki 2015 m., t. y. tūkstantmečio vystimosi tikslų įgyvendinimo termino, paramą vystimuisi padidinti iki 0,7 % BNP arba dar daugiau. Didžioji dalis Europos piliečių, nesvarbu, kokios pilietybės, palaiko tokios paramos skyrimą, ir šis palaikymas išlieka labai tvirtas nepaisant finansų krizės ir ekonominės padėties Europoje. Esant tokioms aplinkybėms trys ketvirtadaliai (76 %) europiečių įsitikinę, kad ES šalių pastangos dirbti kartu prasmingos, nes taip išvengiama pagalbos dubliavimosi ir užtikrinamas jos veiksmingumas.
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13092010_eurobarometras_lt.htm
 
Įmonės paskutinį kartą raginamos iki 2010 m. lapkričio 30 d. užregistruoti chemines medžiagas
 
Komisija primena įmonėms, kad iki šių metų lapkričio 30 d. jos privalo užregistruoti plačiausiai naudojamas arba pavojingiausias chemines medžiagas ir kad iki šio termino liko mažiau nei 12 savaičių. Registracija yra vienas iš REACH – ES reglamento dėl cheminių medžiagų ir jų saugaus naudojimo – reikalavimų. Įmonėms taip pat primenama, kad iki kitų metų sausio 3 d. jos turi pranešti Europos cheminių medžiagų agentūrai (ECHA) apie savo cheminių medžiagų klasifikaciją ir ženklinimą.
 
Daugiau informacijos:
 
http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13092010_chemija_lt.htm
 
Saugi jūrų laivyba. Naujomis ES taisyklėmis siekiama paviešinti ir sugėdinti sauga nesirūpinančias laivybos bendroves
 
Šiandien Europos Komisija priėmė naujas taisykles, kuriomis siekiama pagerinti laivų saugą. Taisyklėse numatyta, kad nuo 2011 m. sausio 1 d. internete pradės veikti naujas registras, kuriame bus viešinamos ir taip sugėdinamos per labai svarbius saugos patikrinimus (vadinamąją uosto valstybės kontrolę) prastai įvertintos laivybos bendrovės, o drauge visuomenė sužinos, kurios bendrovės tinkamai rūpinasi sauga. Uosto valstybės kontrolė yra labai svarbi siekiant išvengti laivų katastrofų, per kurias tragiškai žūva žmonės ir gali būti padaryta milžiniškos žalos aplinkai. Prastai įvertintos bendrovės ir valstybės ES uostuose bus tikrinamos dažniau, ir tai bus daroma koordinuotai. Gamintojai ir kiti pramonės subjektai galės rinktis krovinių arba keleivių vežimo laivybos bendroves žinodami visą tiesą apie jų reputaciją saugos srityje.
 
Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13092010_jura_lt.htm
 
„Žinios apie jūras 2020 m.“ Geresnės žinios apie mūsų jūras ir vandenynus – konkurencingumui ir ekonomikos augimui skatinti
 
Už jūrų reikalus ir žuvininkystę atsakinga Europos Komisijos narė Maria Damanaki šiandien pristatė Komisijos pasiūlymą dėl žinių apie jūras 2020 m., kuriuo siekiama išnaudoti Europos žinių apie jūras potencialą. Šia trijų krypčių strategija visų pirma siekiama išplėsti mūsų žinias apie Europos jūras ir vandenynus, palengvinti naudojimąsi duomenimis apie jūras ir kartu sumažinti su tuo susijusias išlaidas, ir paskatinti šių duomenų naudotojų konkurencingumą.
 
Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13092010_juros_lt.htm
 

 
Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:
 
http://europa.eu/press_room/index_en.htm
 
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500
 
Spaudos ir informacijos skyrius/Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius
Tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva
 
ediathome/Pixelio nuotr.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra