Tarpautinės šokio dienos proga Klaipėdoje šoks estai

Autorius: Data: 2014-04-22 , 10:27 Spausdinti

Minint Tarptautinę šokio dieną, ateinantį antradienį, balandžio 29 d., 19 val. šokio mylėtojai kviečiami į Klaipėdos universiteto Menų fakulteto prof. J. Gudavičiaus salę (Donelaičio g. 4, Klaipėda), kur Goltsman baletas iš Estijos pristatys meditacinį šokio spektaklį „Sidharta“, įkvėptą Hermano Hessės romano motyvų.

Sidharta“ daugiasluoksnis šokio spektaklis, prisodrintas taikaus ritmo ir pasikartojančių vizualizacijų. Spektaklis pagrįstas H.Hessės romanu, kurio pagrindinis veikėjas išgyvena išbandymų ir pasirinkimų, laukimo ir vienatvės, tamsos ir šviesos akimirkas tam, kad rastų atsakymus į esminius savo klausimus. Vieno universalumas susilydo į skirtumų bendrystę, asketiškumas i kantrumas pakeičiami aistra ir šviesa, o tylos garsai ir nejudumas virsta dinamika. Viduje jis randa tai, ko ieškojo išorėje.

Spektaklio režisierė Maria Goltsman, įgijus semiotikos mokslų magistro laipsnį, aštuonerius metus dirbo baleto šokėja Vanemuine baleto trupėje Tartu, Estijoje. Kaip šokėja Maria dirbo su tokiais choreografais kaip Matteo Moles, Hugo Fanari, Teet Kask, Pär Isberg, Mai Murdmaa, Mare Tomingas, Krista Köster, Nele Suisalu ir kt. Kaip choreografė ji sukūrė spektaklius „užpildyta tuštuma“ („tühjuste täitmine“, Talinas, 2009), „Žuvėdra“ („Merikajakas“, Talinas, 2011), „Kvėpavimai“ („Hingamised“, Talinas ir Klaipėda, 2011), „Sofija ir magiškas paukštis“ (2012), „Sidharta“ (2013). Maria taip pat dirbo įvairių projektų, tokių kaip „Kinetinės kalbos“ (2006), „Rankų darbo bendravimas“ (2007), koordinatore ir buvo kedja tinklo Estijos koordinatorė 2011-2012 metais. 2010-2012 m. Maria vadovavo Estijos šokio sąjungai.

Šiuo metu ji yra laisvai samdoma šokėja, šokių mokytoja ir choreografė. 2012 m. ji įkūrė šokio trupę Goltsman baletas. Maria dėsto Talino universiteto choreografijos katedroje bei DanceAct studijoje. Taip pat rašo straipsnius apie šokį, veda profesionalaus šokio pamokas ir praktinius užsiėmimus Estijoje. 2013 m. Maria buvo pagerbta Estijos kultūros fondo įsteigtu Ida – Virumaa ekspertų grupės Metų apdovanojimu už nuopelnus šokio kultūros raidai.

Choreografija ir atlikimas:

Sidharta – Aleksandr Zemzurov

Govinda / Kamaswami / Vasudeva – Egor Zadoya

Buda – Helle-Maria Mitt

Moteris prie upės – Üüve-Lydia Toompere

Kamala – Maria Goltsman

Upė – Heili Parras

Garsas: Jevgeni Berezovski, Lilian Langsepp, Raho Langsepp

Šviesos: Aleksandr Platunov, Jevgeni Berezovski

Kostiumai: Liina Unt

Fotografija ir vizualiniai sprendimai: Andrei Bonchuk

Spektaklio rėmėjai: Estijos kultūros fondas, Žmonių raidos centras, Talino šokio akademija, Talino universitetas, Goltsman terapija, Vastik Sipsik, Tet&Fur, Sound Officers, DanceAct, Klaipėdos Universitetas

Trukmė 90 min. (su pertrauka).

Spektaklis skirtas vyresniems nei 13 metų asmenims.

Įėjimas su bilietais. Bilieto kaina 15 Lt. Bilietus galima rezervuoti el. paštu:chk.mf@ku.lt ir įsigyti prieš spektaklį vietoje.

Daugiau informacijos:

Estijoje: goltsmanballet@gmail.com, tel. +372 5062345, www.inarke.ee, Facebook: Goltsman Ballet

Lietuvoje: tel.: 8 611 14800 / goda@zuviesakis.lt arba agnija@zuviesakis.lt

 

 

 

Klaipėda , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra