Tarp geriausių „Europos burių“ projektų

Autorius: Data: 2012-12-27 , 11:44 Spausdinti

Tradiciškai ir šiais metais buvo organizuoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinamų projektų rinkimai – „Europos burės 2012“, kur tarp geriausių papuolė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM vykdomas projektas „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“.

Šių rinkimų tikslas – pristatyti sėkmingiausius ir patraukliausius projektus devyniose „Europos burių 2012“ kategorijose: už inovacijas, už šilumą, už galimybes tobulėti, už galimybę dirbti jaunimui, už suteiktas e-galimybes, už turiningą laisvalaikį, už atvertus kelius, už pažangų verslą, už jaukią aplinką.

Iš viso pagal 2007–2013 metų ES struktūrinių fondų veiksmų programas buvo įgyvendinta daugiau kaipr 3000 projektų. Vertinimui pateikti 208 projektai. Iš jų 27 projektus viešam balsavimui atrinko ekspertų komisija.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM vykdomas projektas „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“ pasiekė finišo tiesiąją ir papuolė tarp 27 geriausių projektų.

Nominacijoje „Europos burės 2012“ už jaukią aplinką“ VSTT projektas varžėsi su dar dviem projektais. Šioje nominacijoje geriausiu pripažintas „Užutrakio dvaro sodybos muziejinės-reprezentacinės ir memorialinės dalių pritaikymas viešiesiems turizmo poreikiams“.

VSTT vykdomu projektu „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“ siekiama sudaryti sąlygas visuomenei geriau pažinti Lietuvos saugomas teritorijas, nedarant žalos aplinkai. Įrengus infrastruktūrą saugomose teritorijose, pritaikius lankymui, sutvarkius paveldo objektus, paukščių ir buveinių apsaugai svarbias NATURA 2000 tinklo teritorijas, ne tik tausojama aplinka, sudaromos sąlygos išsaugoti biologinę ir kraštovaizdžio įvairovę, bet ir gerinama žmonių gyvenimo kokybė, t. y. suteikiama galimybė turiningai praleisti laisvalaikį gamtoje, tausojant aplinką, pasidžiaugti jos grožiu ir įvairove.

Projektas „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“ dar tik įpusėjo, bet jau sutvarkyti ir pritaikyti lankymui Juozapinės geomorfologinis ir Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniai, Šatrijos, Kartenos, Seredžiaus ir Bėčionių piliakalniai, Žagarės atodanga, pastatytas apžvalgos bokštas aukščiausiame Lietuvos taške.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra