Tarp ES pirmininkaujančios Belgijos prioritetų – Lietuvai aktualūs energetinio saugumo ir ekonomikos stiprinimo klausimai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio nuomone, pagrindiniai Lietuvos interesai Belgijos pirmininkavimo ES metu – ambicinga nauja ES energetikos strategija 2011-2020 metams, kuri numatytų realias priemones bendros ES energetikos rinkos funkcionavimo kliūtims šalinti, ir koordinuota išorės energetikos politika.
 
Tai ministras pareiškė 2010 m. liepos 26 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos bendrųjų reikalų tarybos posėdyje.
 
Lietuvos diplomatijos vadovas posėdyje parėmė Belgijos pirmininkavimo prioritetus ir akcentavo Lietuvai svarbiausius ekonomikos klausimus.
 
„Strategijos ES2020 įgyvendinimo kontekste Lietuvai ypač aktualios ES lygio priemonės ekonomikos augimą stabdančioms kliūtims šalinti, įskaitant vidaus rinką ir
infrastruktūrą“, – sakė A. Ažubalis.
 
ES Bendrųjų reikalų taryboje taip pat buvo pritarta Europos išorės veiksmų tarnybos įsteigimui ir patvirtintas Islandijos derybų dėl narystės ES mandatas.
 
Lietuva siekia, kad Europos išorės veiksmų tarnyba pradėtų veiki, kaip numatyta, nuo 2011 metų pradžios.
 
A. Ažubalis Briuselyje pasveikino Islandijos derybų dėl narystės ES pradžią ir pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai remia šios šalies narystę ES, sprendimas pradėti derybas su Reikjaviku yra naudingas ir kitoms narystės ES siekiančioms valstybėms.
 
Ministrai taip pat aptarė pasirengimą rugsėjo 16 dieną vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame bus aptarti ES santykiai su strateginiais partneriais ir vyks diskusija dėl ES valstybių narių ekonominės politikos koordinavimo.
 
A. Ažubalis liepos 26-ąją Briuselyje taip pat dalyvavo ES Užsienio reikalų taryboje.
 
www.urm.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra