Tarp „Misija Sibiras’12“ dalyvių – du Lietuvos kariuomenės kariai (papildyta)

Autorius: Data: 2012-07-17 , 10:40 Spausdinti

2012 m. liepos 20 d., penktadienį, 16 val. Vilniaus geležinkelio stotyje bus išlydėti projekto „Misija Sibiras‘12“ vienuoliktosios ekspedicijos dalyviai. Išlydėtuvių metu rengiamoje spaudos konferencijoje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius.

Tarp į „Misija Sibiras‘2012“ išlydimų dalyvių yra ir du Lietuvos kariuomenės kariai: Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės karė savanorė, eilinė Monika Jurkšaitytė ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karys vyresnysis leitenantas Kazimiras Bogdanas.

Kartu su kitais ekspedicijos dalyviais jie lankysis daugiau kaip 5 tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos nutolusioje Chakasijos Respublikoje, Rusijos Federacijoje. Pasak projekto organizatorių, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LIJOT) atstovų, šios ekspedicijos komandos tikslai – lietuvių tremties vietose palikti simbolinį kryžių, susitikti su Sibire tebegyvenančiais lietuviais bei rasti ir sutvarkyti lietuvių kapinaites.

Išlydėtuvių metu renginio organizatoriai kvies visus, nespėjusius ar iki tol neturėjusius galimybės, ant specialių atvirlaiškių palikti savo žinutes Sibire likusiems tautiečiams. Juos „Misija Sibiras‘12“ komanda vešis į Rusijos Federaciją, kur kartu su mediniu kryžiumi visų mūsų vardu paliks kaip pagarbos ir atminimo simbolį.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras“ organizuoja jau septintus metus iš eilės. Ankstesnėse projekto ekspedicijose taip pat yra dalyvavę krašto apsaugos sistemoje dirbantys ar tarnaujantys civiliai ir kariai.

Atvira spaudos konferencija ir projekto dalyvių išlydėjimas vyks Vilniaus geležinkelio stoties kairiojo fligelio (buvusioje vietinių susisiekimų kasų) salėje.

www.kam.lt

Nuotraukose:

1. LIJOT archyvo nuotr.

2. 2011 m. prie bunkerio Rudšilio miške, Partizanų pagerbimo minėjime Šakiuose, eilinė M. Jurkšaitytė kartu su KASP Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės štabo viršininku, majoru Artūru Čepanskiu

Daugiau informacijos:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-07-20-arnas-marcinkus-misija-sibiras-nera-ekskursija-bet-ekspedicija/85604

Tremtis , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra