Tarnybą baigiančiam Lenkijos gynybos atašė – medalis „Už nuopelnus“

Autorius: Data: 2012-08-16 , 14:30 Spausdinti

2012 m. rugpjūčio 16 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas kadenciją baigusiam Lenkijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkui Zbignievui Vasielevskiui (Zbigniew Wasielewski) už nuopelnus ir asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Lenkijos karinį bendradarbiavimą įteikė krašto apsaugos sistemos lygmens medalį „Už nuopelnus“.

„Lenkija buvo ir bus svarbi mūsų sąjungininkė Baltijos regione“, – sakė krašto apsaugos viceministras, pabrėžęs, kad šiuo metu šalių vykdomi bendri projektai karinėje srityje yra puikūs gero dvišalio bendradarbiavimo pavyzdžiai. Viceministras padėkojo Lenkijai už aktyvų dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Šiuo metu kaimyninės šalies kariai Baltijos šalių erdvę saugo jau ketvirtą kartą.

Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje surengtoje atsisveikinimo su Lenkijos gynybos atašė ceremonijoje taip pat dalyvavo Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Janusz Skolimowski, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

Lenkijos gynybos atašė reziduoja Vilniuje. Kitas Lenkijos gynybos atašė bus paskirtas artimiausiu metu.

***

Karinis bendradarbiavimas su Lenkija – vienas iš svarbiausių mūsų valstybės gynybos stiprinimo sričių. Lietuva plėtoja intensyvius santykius su Lenkija karinėje srityje nuo 1993 metų.

Šiuo metu Lenkijos kariai jau ketvirtą kartą budi NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Anksčiau Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose buvo dislokuoti 2006, 2008 ir 2010 metais.

Lietuva ir Lenkija aktyviai bendradarbiauja siųsdamos savo karius į viena kitos teritorijoje rengiamas ir tarptautines pratybas (pvz., „Šakalo akmuo“ (angl. „Jackal Stone“) , „Baltijos šeimininkas“ (angl. „Baltic Host“), „Klevo arka“ (angl. „Maple Arch“), „Baltops“, kt.). Vienas iš didžiausių kitų metų Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo karinėje srityje pavyzdžių – Baltijos šalyse ir Lenkijoje vyksiančios NATO greitojo reagavimo pratybų „Steadfast Jazz 2013″.

Lietuvos ir Lenkijos kariuomenės plėtoja nuolatinį įvairaus lygmens štabų, karinio mokymo įstaigų ir karinių vienetų bendradarbiavimą.

Lietuva ir Lenkija drauge su Ukraina toliau tęsia 2009 m. pradėtą bendros brigados LITPOLUKRBRIG steigimą. Planuojama, kad įgyvendinus šį projektą, trišalė brigada taps svarbiu regioninio gynybinio bendradarbiavimo įrankiu, padėsiančiu bendram trijų šalių dalyvavimui ES saugumo ir gynybos politikoje.

Giedrės Maksimovič nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra