Tapybos darbų paroda „Kristijono Donelaičio darbai ir dienos“

Autorius: Data: 2013-09-30 , 19:11 Spausdinti

2013 m. rugsėjo 30 d. Kaune, M. Dobužinskio rusų kultūros ir estetinio lavinimo centre  (Krėvės pr. 54) atidaryta Karaliaučiaus krašto menininkės Tamaros Vasiliauskienės tapybos darbų paroda „Kristijono Donelaičio darbai ir dienos“.

Tamara Vasiliauskienė gimė pokario Klesovo kaime Kursko srityje Rusijoje. Būdama trijų mėnesių ji su tėvais persikėlė į Kaliningrado sritį. Tamaros vaikystė prabėgo Zelenogradske. Baigusi Vilniaus dailės akademiją menininkė liko gyventi Lietuvoje, dirbo vyresniąja dėstytoja tuometiniame Telšių dailės technikume, Tapybos ir piešimo katedroje.

Nuo 1973 m. autorė dalyvauja Lietuvos regioninėse ir užsienio parodose. 2000 m. grįžo į Kaliningradą. Dalyvavo dideliuose Kaliningrado istorijos ir dailės muziejaus parodų projektuose, skirtuose E. Т. А. Hofmanui, H. K. Andersenui, kalėdinių angelų parodoje, čia taip pat surengė personalias parodas „Pasaulis mano akimis“ (2011), „Magiška Prūsija“ (2012). Jos paveikslų yra privačiose kolekcijose Vokietijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, JAV, Švedijoje.

Serijos pavadinimas „Kristijono Donelaičio darbai ir dienos“ – tinka ir tam, ką sukūrė Tamara Vasiliauskienė, labai įdėmiai traktuojanti dailininko amato problemas. Menininkė gilinosi į epochą, kruopščiai tikrindama ją savo teptuku, rinkdama nuorodas ir žinias apie tai, kaip praeitį traktavo kitų laikų dailininkai.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Parodos , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra