Talkininkų pagalba saugant vertingiausias Kuršių nerijos baltąsias ir pilkąsias kopas

Autorius: Data: 2013-09-27 , 08:18 Spausdinti

Grobšto gamtiniame rezervate, 2013 m. rugsėjo 26 d., kartu su nacionalinio parko darbuotojais talkininkavo apie 30 Nidos vidurinės mokyklos 6–8 klasių moksleivių, norinčių savo rankomis prisidėti prie Kuršių nerijos vertybių išsaugojimo.

Rugsėjo 28 d., šeštadienį, į pagalbą atskubės „Lions“ klubo penkiasdešimties talkininkų grupė, kuri padės įgyvendinti Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtotvarkos planą. Talkos bus organizuojamos Grobšto ir Naglių rezervato pakraščiuose, šalinant sumedėjusią ir nepageidaujamą augmeniją. Visi darbai bus atliekami su minimalia intervencija gamtai: žmonių rankomis ir elementariomis mechaninėmis priemonėmis, išvengiant agresyvios miško technikos naudojimo ypač jautriose teritorijose.

Gamtoje vykstantys natūralūs reiškiniai, kai įsigali vienos rūšys, o kitos išstumiamos ir nyksta, reikalauja tvarkymo darbų. Šalia pilkųjų kopų esantis miškas plinta į atviras, dar neužžėlusias teritorijas. Kaip nuolatinis apsauginio kopagūbrio tvirtinimas ankstyvą pavasarį, lygiai taip pat – medžių ir krūmų šalinimas atvirose vietovėse – Baltųjų ir Pilkųjų kopų buveinėse, yra nuolatinis Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos uždavinys.

Norint palaikyti esamą kraštovaizdžio būklę, kuris į Kuršių nerijos nacionalinį parką pritraukia tūkstančius lankytojų, yra būtina palaikyti atviro kraštovaizdžio, europinės svarbos Baltųjų ir Pilkųjų kopų buveines.

Darbai bus atliekami pagal 2008 m. gruodžio 14 d. LR Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-32 patvirtintą Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtotvarkos planą. (http://gamtotvarka.am.lt/plans/161.pdf)

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos kolektyvas džiaugiasi sulaukiantis talkininkų ir jiems nuoširdžiai dėkoja.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra