Taizé šaltiniai neišsenka – trauka nemąžta

Autorius: Data: 2012-08-27 , 13:34 Spausdinti

Juozas DAPŠAUSKAS

Vasarą Taizé (Prancūzija) kiekvieną savaitę apsilankė bent po vieną jaunų piligrimų autobusą iš Lietuvos. Per dešimtmečius jaunimo srautai iš viso pasaulio į Taizé nemažėja: kas savaitę čia apsilanko tūkstančiai jaunuolių. Mūsų grupei lankantis Taizé buvo apie 5 tūkstančiai dalyvių.

Žmonės čia susirenka turėdami įvairių tikslų: dvasiškai tobulėti, ieškodami gyvenimo prasmės, ramybės, vertybių pasikeitimo, Dievo. Šeimos nori pailsėti nuo miesto triukšmo, aktyvaus gyvenimo tempo, pabūti drauge, jaunuoliai atvažiuoja susipažinti su pačiais įdomiausiais žmonėmis iš viso pasaulio, sužinoti daug naujo apie kitų šalių kultūras, tradicijas, ekonomiką, gyvenimo būdą. Atvykusieji apgyvendinami barakuose, didelėse palapinėse, norintys gali pasistatyti palapines stovyklavietėjė.

Iš Lietuvos į Taizé atvažiuoja tikrai daug jaunimo: vieni atsiliepia į Taizé bendruomenės brolių kvietimą dvasiniams, kultūriniams ieškojimams, pasitaiko ir tokių, kurie kelionėmis pasinaudoja, kad pigiai pakeliautų po užsienį, dar kiti – apreiškia lietuvių tautos genetikoje jau įsišaknijusias alkoholizmo tradicijas, nes nesugeba be alkoholio išgyventi nei vienos savaitės.

Šiemet grupėje kartu keliavo piligrimai iš Šiaulių, Vilniaus, Panevėžio, Telšių, Druskininkų, Utenos, Skuodo, Mažeikių, Klaipėdos ir kitų rajonų. Jau buvę Taizé papasakoja kitiems – taip piligrimų ratas plečiasi, vis nauji užsinori nuvyktį į tą „mistiškąjį“ Taizé, iš kurio draugai parsiveža tiek įspūdžių.

Taizé misija – skleisti susitaikinimo, vienybės, darnos, dvasinės sveikatos dvasią tarp skirtybių ar net kruvinų konfliktų zonose. 2006 ir 2007 m. sandūroje toks susitikimas vyko Zagrebe (Kroatijoje), kur dalyvavo konfliktavusio (buvusios Joguslavijos) regiono jaunimas. Šių metų rugsėjo mėn. Afrikos šalių jaunimo susitikimas vyks Ruandoje, kur dar iki dabar tebegydomos (1994 m. buvo išžudyta apie 800 tūkstančių gyventojų) žaizdos. Ruandoje jau kelis dešimtmečius darbuojasi ir lietuvių kilmės misionierius kun. Hermanas Šulcas.

Regioninis Taizé jaunimo susitikimas rugsėjo pabaigoje vyks ir Suomijos sostinėje Helsinkyje, o naujametinis, suburiantis dešimtis tūkstančių dalyvių, – Romoje. Taizé bendruomenė 1978 m. pirmą Europos jaunimo susitikimą surengė Paryžiuje. 1980 ir 1982 m. popiežius Jonas Paulius II Taizé brolius pakvietė surengti tokius susitikimus Romoje. Šių jaunimo susibūrimų įkvėptas popiežius paskelbė, kad bus rengiamos Pasaulio jaunimo dienos. Taigi 2012 m. gruodžio 28 d. – 2013 m. sausio 2 d. vyks simbolinis ir primenantis naujametinių susitikimų ištakas Taizé susitikimas Romoje.

Taizé – daugelis gali apibūdinti kaip ieškojimų ir atradimų, naujų santykių, draugysčių vietą. Čia užsimezgusios asmeninės pažintys tęsiamos padedant internetui, įkvepiančios įvairios įdėjos, iniciatyvos įgyvendinamos vietinėse bendruomenėse ir grupėse.

O kokios tos iniciatyvos? Koks buvo didžiausias pagal užsienio dalyvių skaičių tarptautinis jaunimo renginys minint Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų ir „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“? O gi Taizé bendruomenės suorganizuotas susitikimas Vilniuje „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“, kuriame dalyvavo apie 8 tūkst. dalyvių. Pasitikėjimo piligrimystė tęsiasi kasdienybėje.

Autoriaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Taizé pamaldos jaunimui patinka dėl paprastumo ir giesmių melodijų

2. Visą vasarą Taizé šurmuliuoja jaunimas

3. Per laisvės dešimtmečius tokių grupių iš Lietuvos Taizé apsilankė daugybė

4. Sekmadienis – piligrimų grupių pasikeitimo diena

5. Į Taizé

Religija , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra