Taizė jaunimo susitikime Lenkijoje dalyvaus 400 žmonių iš Lietuvos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Apie 400 dalyvių iš Lietuvos dalyvaus Lenkijoje, Poznanės mieste, nuo 2009 m. gruodžio 29 iki 2010 m. sausio 2 dienos vyksiančiame Taizė bendruomenės organizuojamame susitikime, praneša Krikščionybės žiniasklaidos taryba.
 
Iš vis susitikime tikimasi apie 30 tūkstančių jaunimo iš įvairių Europos šalių. Ir tai bus jau trečiasis Lenkijoje vykstantis Europos jaunimo susitikimas. Pasitikėjimo piligrimystės dalyviai bus priimti 150 Poznanės ir Gniezno parapijų bendruomenėse.
 
Į susitikimą atvykstantis jaunimas nori būti Bažnyčios ir visuomenės santarvės ir bendro veikimo jungtimi; nori maldoje ir tyloje atrasti vidinio gyvenimo ir bendravimo su Dievu grožį; ieško gyvenimo prasmės ir nori sąmoningai išgyventi tikėjimą tarp šiuolaikinio pasaulio metamų iššūkių; trokšta, kad Bažnyčia visam pasauliui būtų naujos šviesos šaltinis ir naujos žmonių bendrystės raugas; jaunimas taip pat nori pažinti kitų tautų ir kultūrų žmones, su jais bendrauti; šiame bendravime išgyventi pasitikėjimą ir paprastumą; būti taikdariais, nepaisant žmones vis dar skiriančių barjerų. Jaunimas nori savo gyvenime pradėti naują pasitikėjimo piligrimystę.
 
Susitikimo proga brolis Alois, Taizė bendruomenės prioras, paskelbs savo „Laišką iš Kinijos“. O jaunimas bus kviečiamas apmąstyti šio laiško tekstą ir dalintis mintimis su kitais. Taizė bendruomenė du dešimtmečius palaiko ryšius su Bažnyčia Kinijoje. Šiais metais Taizé broliai atspausdino milijoną Biblijos kinų kalba egzempliorių ir išdalino įvairiuose Kinijos regionuose kaip solidarumo ženklą. Neseniai brolis Alois, kartu su dar dviem bendruomenės broliais, tris savaites lankėsi kontinentinėje Kinijoje. Mintimis apie savo kelione Taizé bendruomenės prioras pasidalins su į Poznanę atvykusiu jaunimu. Taizė bendruomenę įkūrė brolis Roger.
 
Taizė š. m. gegužės 1–3 d. Vilniuje organizavo tarptautinį susitikimą „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“, kuris sujungė skirtingas krikščionių Bažnyčias bendrai maldai ir bendravimui. Plačioji visuomenė pamatė jaunatvišką Bažnyčios veidą, naujo stiliaus pamaldas, kurios priimtinos jaunimui.
 
J. Dapšausko nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Kiekvienais metais Jaunimo susitikimas vyksta vis kitoje Europos šalyje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra