Taizé broliai sujungė Baltijos šalis

Autorius: Data: 2017-01-05 , 09:05 Spausdinti

Taizé broliai sujungė Baltijos šalis

Vatikano radijas

Sausio 2 d., pasibaigus Europos jaunimo susitikimui Rygoje, į Vilnių atvyko daugiau kaip dvidešimt Taizé brolių, šv. Andriaus seserys bei seserys šaritės ir virš šimto nuolatinių Taizé savanorių iš Italijos, Prancūzijos, Brazilijos, Kosta Rikos, Korėjos, Honkongo, Gvatemalos, Argentinos, JAV, Kenijos, Tanzanijos, Senegalo, Indijos, Indonezijos, Filipinų ir kitų šalių.

Taizé bendruomenės vyresnysis br. Alois atsisveikindamas su Rygos susitikimo dalyviais sakė: „Baltijos šalys, nors ir būdamos labai skirtingos, yra vieningos. Nepamirštama, kad siekdamos nepriklausomybės jos vieną dieną sudarė žmonių grandinę, kuri tęsėsi per visas tris šalis, iš šiaurės į pietus. Dėkojame Baltijos šalims už jų drąsą, svetingumą ir tikėjimą“. Už Lietuvą atsakingas Taizé bendruomenės brolis Jean-Marie pasakojo, kad tik nusprendus, jog tarptautinis žiemos susitikimas vyks Rygoje, broliams kilo mintis sujungti visas Baltijos šalis ir jas aplankyti. Dėl to, pasibaigus susitikimui Rygoje, dalis brolių išvyko į Taliną, o dalis – į Vilnių.

Vilniaus arkikatedroje susitikę su arkivyskupu Gintaru Grušu, piligrimai leidosi į kelių valandų pažintinį pasivaikščiojimą po Vilniaus senamiestį, taip pat susitiko su liuteronų, ortodoksų, graikų apeigų katalikų bendruomenėmis.

Vakare Šv. Jonų bažnyčioje vyko Taizé pamaldos. Primindamas, kad su jais kartu atvyko ir dvi krikščionių pabėgėlių šeimos iš Sirijos ir Irako, dabar gyvenančios Taizé kaimelyje, br. Jean-Marie kvietė visus melstis Dievui už taiką ir karo zonose esančių žmonių likimus.

Vilniaus piligrimų centro informacija

http://lt.radiovaticana.va/news/2017/01/04/taiz%C3%A9_broliai_sujung%C4%97_baltijos_%C5%A1alis/1283455

Religija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra