„Tai Meilė – nuostabi didi“

Autorius: Data: 2013-05-07 , 10:48 Spausdinti

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalys

Kasmet gegužės mėnuo yra paskirtas dviem motinom – žemės ir dangaus. Visą mėnesį garbinsime Mergelę Mariją. Į ją šį pavasario mėnesį ir kreipsimės, nes anot šv. Bernardo, „nuo amžių nėra girdėta, kad ji apleistų tą, kuris į ją kreipiasi“.

Pirmąjį gegužės mėnesio sekmadienį nusilenkiame mamoms, motinoms, močiutėms. Jos – tautų ir mūsų tautos garbė. Iš pat mažens jos savuosius vaikus moko mylėti lietuvių kalbą, tautą, garbingai saugoti savo gimtinę. Jos tyliai pasakomis išsakydavo, dainomis išdainuodavo laisvės ilgesį bei lietuvės moters dalią.

Labiausiai gerbiame mamas už meilę. Jų meilė – tai kaip stebuklingas saulės spindulėlis. Ar geri, ar blogi vaikai – jos vienodai myli, o paklydėlius gal dar labiau. Daug prisakyta, daug prirašyta apie mūsų motinų meilę. Ji – pasiaukojanti, nesibaigianti, nemirštanti…

Oficiali Motinos dienos šventė lietuviškame kalendoriuje atsirado 1928 metais. Tačiau pasveikinti savo mamų lietuviai nepamiršdavo ir gerokai anksčiau.

Šventė prasidėjo malda

Pasvalio katalikių moterų draugija 2013 m. gegužės 5 d. (sekmadienį) po šv. Mišių savo bei katalikiškos bendruomenės nares(-us) pakvietė dalyvauti tradiciniame dvasiniame renginyje „Tai Meilė – nuostabi, didi“, kuris buvo skirtas Švč. Mergelei Marijai ir Motinai. Renginio dalyviai rinkosi į Neįgaliųjų Centro salę.

Šventė prasidėjo malda už gyvas ir mirusias motinas.

Renginio viešnios

Renginio viešnios klubo „Užjausk draugą“ narės (vadovė Vilma Gaigalaitė) pristatė dvasinę-literatūrinę kompoziciją „Tai Meilė – nuostabi, didi“. Jadvyga Skablauskienė skaitė nežinomų autorių eiles apie M. Mariją („Švč. Marijai“, „Ateik, Marija“, „Pažvelk“, „Tau, Marija“) ir savo kūrybos eilėraščius „Angelas sargas“, „Pranašas“, R. Adomaitytės-Chabarinos „Gyvenimo pakrantė“.

Valentina Garastienė skaitė J. Skablauskienės „Gyvenimo daina“, V. Vaičiūnienės „Tu į audrą buvai panašus“, I. I. Nenaškinos „Meilė“, „Nusijuok“.

Abi kartu inscenizavo linksmą Krylovo pasakėčią „Katinas ir virėjas“.

Vilma Gaigalaitė giedojo giesmes M. Marijai („Sveika, Marija“, „Ausk Marijai“, „Dangaus Karaliene“, „Marija, Motina brangi“), atliko dainą „Motinos rankos“ (ž. E. Rinkevičiaus, muz. V. Gaigalaitės), pabaigoje skambėjo giesmė „Tu mus džiugini, Viešpatie“ (ž. E. Rinkevičiaus, muz. V. Gaigalaitės).

Pristatytos parodos

Renginio metu buvo pristatytos parodos „Mano brangiausia – Dievo dovana“. Tai Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos kraštotyros būrelio „Gimtinė“ narių bei mokinių piešiniai skirti Mamoms.

Katalikės moteris pristatė savo eksponatus – skaras „Iš močiutės skrynios“. Pristatant parodas buvo galima išgirsti legendų apie Jėzaus Kristaus Motiną – Švč. Mergelę Mariją bei poezijos posmų apie Motinas.

Prisiminė savo mamų pamokas

Organizatorės ir dalyvės prisiminė džiaugsmingas bei įsimintinas savo mamų pamokas ir neblėstančias iš atminties gegužinių pamaldų (mojavų) akimirkas kaimo seklyčiose, su didele meile įrengtus altorėlius, gražiausias giesmes Švč. Mergelei Marijai, nenusakomą jazminų, pinavijų, narcizų žiedų kvapą tais nuostabiais ir šiltais vakarais bei gegužinės armonikos muziką ir kaimynų nuoširdų bendravimą.

Gegužės šventinių dienų bėgsme norisi išsakyti kas nepasakyta, ką pirmieji gyvenimo metai atmintin neįrašė.

Atmintis nesulaikomai bėga atgal, toli, atgal.

„Motinos akys‘‘

Ypač visas sujaudino bei paskatino dar daugiau prisiminti Motinos meilę, Motinos veidą Pasvalio Katalikių Moterų Draugijos pirmininkės Aldonos Petkevičienės perskaityta ištrauka iš brolio kunigo Algirdo Palioko knygos „Žodžiai‘‘ apie Motinos akis:

„Nežinau žemėje kitų akių su tokiu švelnumu į mane žvelgusių, glosčiusių, visur lydėjusių.

Niekada savo vaiko nepaliekančių, kiaurai sienas matančių, vienu žvilgsniu vaikiškas širdies paslaptis atidengiančių …

Rytais mokslui, vakarais vaikystės miegu su tokiu nuoširdumu nuteikdavusių.

Kokia raminanti, kokia gera buvo šių akių šviesa, namų židinio meilės šilumą stiprinanti, vaikų troškimus nuspėjanti, tarsi Dievas visus išklausanti suprantanti ir ką tik begalinti – išpildanti…

Motinos akys drąsino ir guodė, viltimi pripildydavo ir vėl veržtis pirmyn akino.“

Mūsų pasididžiavimas ir stprybė

Atminkime ir pasimelskime žemės ir dangaus motinoms. Jos mūsų pasididžiavimas ir stiprybė.

Nupinkime pačius gražiausius vainikus iš pavasarinių žiedų ir apvainikuokime jais Švč. Mergelę Mariją, savo motinas ir visas Lietuvos mamas.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1. Renginio organizatorės ir viešnios iš klubo „Užjausk draugą“ narės sėdi centre

2-4. Parodų akimirkos

5, 6. Šventinis stalas

Kultūra , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra