Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė: lietuvių kalbos mokymui – išskirtinis dėmesys

Autorius: Data: 2015-06-19 , 13:35 Spausdinti

Lietuvių kalbos mokymas turi būti stiprinimas. Apie tai šiandien susitikime kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

„Mokyklose turime pereiti prie  klasikinio kalbos mokymo ir didesnį dėmesį skirti rašybai, skyrybai, taip pat skaitymui ir tekstų kūrimui. Rašymo, skaitymo, tekstų kūrimo gebėjimai yra labai svarbūs ugdymo procese – kalba yra bet kokio mokymo pagrindas“, – sakė ministrė A. Pitrėnienė.

D. Vaišnienė pritarė, kad atsižvelgiant į prastėjantį jaunų žmonių raštingumą svarbu stiprinti sisteminį, nuoseklų lietuvių kalbos mokymą pirmiausia pradinėse ir pagrindinėse mokyklose.

Švietimo ir mokslo ministerija yra parengusi naujus Pradinio ugdymo lietuvių kalbos ir pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros programų projektus, kuriuos numatoma tvirtinti rugsėjį ir pradėti ruoštis taikyti nuo 2016 m. 2015-2016 mokslo metai bus skirti pasirengimui įgyvendinti atnaujintas programas – organizuojami mokymai mokytojams, parengti užduočių komplektai skaitymo ir rašymo gebėjimams stiprinti, programiniais kūriniais papildyta mokymo šaltinių bazė www.šaltiniai.info. Taip pat numatoma teikti metodinę paramą toms mokykloms, kuriose didelės dalies mokinių lietuvių kalbos pasiekimai yra žemi.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie geresnių galimybių sudarymą tautinių mažumų mokyklų mokiniams mokytis lietuvių kalbos, kūrybiškesnių kalbėjimo įskaitos formų paiešką, kitas mokinių raštingumo gerinimo priemones.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

Uncategorized , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra