Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis Briuselyje susitiko su Europos Vadovų Tarybos pirmininku H. Van Rompuy

Autorius: Data: 2013-10-11 , 11:17 Spausdinti

2013 m. spalio 10 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos vardu Briuselyje atidarė Europos inovacijų forumą „2013 Innovation Summit“, kuriame pagrindinį pranešimą skaitė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Hermanas Van Rompuy ir Dainius Pavalkis susitikę pasikeitė mintimis apie Lietuvos pirmininkavimo eigą ir Europos skaitmeninę darbotvarkę, kuri bus spalio pabaigoje vyksiančio Europos Vadovų Tarybos susitikimo tema.

Europos inovacijų forume ES institucijų, šalių narių, tarptautinio verslo ir žiniasklaidos bei visuomeninių organizacijų atstovai diskutavo, kaip padėti pagrindą tvariam ekonomikos augimui panaudojant inovacijas ir skaitmenines technologijas. D. Pavalkis, šį pusmetį pirmininkaujantis ES mokslo ministrų susitikimams, pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus inovacijų ir konkurencingumo srityse.

„Ekonomistai sutaria, kad mokslas ir inovacijos būtinos siekiant ekonomikos augimo, konkurencingumo ir naujų darbo vietų, kurių reikia Europai. Turime išmokti ekonominės krizės pamokas ir kurti atsparią ekonomiką, galinčią generuoti realų ir tvarų konkurencingumą“, – sveikindamas Inovacijų forumo dalyvius sakė Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.

Forumas „Europos XXI amžiaus gairės: auganti inovacijų ir skaitmeninė ekonomika“ surengtas likus kelioms savaitėms iki spalio pabaigoje vyksiančios šiai temai skirtos Europos Vadovų Tarybos.

Forumą rengiančios organizacijos – sprendimų XXI a. iššūkiams ieškanti Briuselyje įsikūrusi „Lisabonos taryba“ ir inovacijų diegimą skatinanti „Nesta“ iš Jungtinės Karalystės – paskelbė Europos inovacijų planą, apibendrinantį dabartinę padėtį ir siūlantį gaires, kaip efektyviau skatinti inovacijas panaudojant skaitmenines technologijas ir valdyti jų diegimą europiniu lygiu. Forume analizuota, kaip inovacijos ir skaitmeninė pažanga galėtų paspartinti ES ekonomikos atsigavimą ir augimą, produktyvumą ir verslumą.

Bendras ES tikslas – sukurti tikrą žinių, mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrąją rinką, kuri pilnai funkcionuotų jau 2015 metais. Pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva skiria svarų dėmesį mokslininkų karjerai, tarptautiniams mokslo, technologijų ir inovacijų aspektams, prisideda prie mokslinių tyrimų ir inovacijų politikos stiprinimo, organizuoja diskusijas ir įgyvendina pavyzdines iniciatyvas dėl skaitmeninės darbotvarkės ir inovacijų.

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 219 1183, el. p. info@smm.lt

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra