Švietimas ir mokslas, holokausto švietimas – svarbios Lietuvos ir Izraelio dialogo temos

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Izraelio užsienio reikalų ministru ir ministro pirmininko pavaduotoju Avigdoru Libermanu. Pokalbyje buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas švietimo ir mokslo srityje, holokausto švietimo bei kitos aktualijos.
 
A. Libermanas pažymėjo, kad pastaraisiais metais įvykę aukštų pareigūnų vizitai liudija apie intensyvius dvišalius ryšius. Kartu svečias pabrėžė ypatingą kultūros ir švietimo, kuriuos sieja bendra istorija, reikšmę.
 
Svečias palankiai atsiliepė apie holokausto švietimo, kaip sudėtinės mokymo programų dalies, dėstymą Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose.
 
„Tai labai prasmingas darbas – ugdant jaunąją kartą mokytis iš savo skaudžios istorinės praeities, kad ji niekada nepasikartotų“, – sakė ministras G. Steponavičius.
 
Užsienio reikalų ministras A. Libermanas pasidalijo įspūdžiais iš susitikimo su Lietuvos mokytojais Yad Vashem Holokausto memoriale, pažymėdamas jų atliekamo darbo svarbą.
 
Susitikime kalbėta apie Izraelio ir Lietuvos bendradarbiavimo mokslo ir studijų srityse perspektyvas. Ministras G. Steponavičius sakė, kad Lietuva įgyvendina Europos Sąjungos lėšomis remiamą integruotą mokslo, verslo ir studijų slėnių projektą, su kuriuo siejama pažangių technologijų plėtra. „Šioje srityje Izraelio įmonės yra sukaupusios didelės patirties – jų investicijos Lietuvoje atneštų abipusę naudą“, – sakė G. Steponavičius.
 
Lietuvos ir Izraelio Vyriausybės yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį kultūros, švietimo ir mokslo srityje, taip pat pasirašyta tarpžinybinė bendradarbiavimo programa. Nuo 2003 m Švietimo ir mokslo ministerija siūlo stipendijas Izraelio piliečiams lituanistikos – baltistikos studijoms ar vasaros kursams.
 
Lietuva aktyviai dalyvauja Tarptautinėje holokausto atminties, švietimo ir tyrinėjimų organizacijoje Task Force. Šiuo metu bendradarbiaujama keturiuose projektuose švietimo tema. Nacionalinė Holokausto švietimo programa yra įgyvendinama steigiant tolerancijos centrus mokyklose, rengiant kursus pedagogams ir mokymo programas, specialius leidinius.
 
Komunikacijos skyrius (tel.) 8 5 219 1233
 
Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerija komunikacijos skyrius
Juridinių asmenų registras, kodas 188603091, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, tel.: (8 5) 219 1225, (8 5) 219 1229, faks. (8 5) 261 2077, el. p. smmin@smm.lt, http://www.smm.lt, atsisk. sąsk. Nr.LT30 7300 0100 0245 7205 AB „Swedbankas“, kodas 73000

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra